Turniej Rycerski w Ostródzie

2015-06-05 10:20:45 (ost. akt: 2015-06-05 10:22:49)
Inne 13 czerwca 2015
Turniej Rycerski w Ostródzie

W sobotę 13 czerwca w Ostródzie odbędzie się II Turniej Rycerski o włócznię św. Jerzego. Mieszkańcy miasta będą mogli się przenieść w czasy średniowiecza i poznać dawną kulturę. Wstęp wolny.

Na turniej przyjedzie ponad 100 osób zajmujących się rekonstrukcją historyczną.
Pojawią się rycerze, łucznicy, damy i mieszczanie z Torunia, Chełmna, Gdańska, Płocka, Słupska, Nidzicy, Pisza, Działdowa, Mrągowa i Warszawy.

Staną do walki w konkurencjach bojowych indywidualnych i turnieju łuczniczym. Dużą dawkę emocji zapewni turniej walk drużynowych, gdzie dopuszczona jest większość technik walki, a uderzenia często wyprowadzane są z całej siły. Na koniec odbędzie się inscenizacja bitwy podczas której nie zabraknie również średniowiecznej artylerii. Całość zmagań odbędzie się na dziedzińcu zamkowym i przedzamczu. Dodatkowo od piątku do niedzieli pod zamkiem zostanie rozbity obóz rycerski.

Plan turnieju:

Dziedziniec zamku

14.30 - otwarcie turnieju
15 - turniej miecza długiego
15.30 - turniej miecza i tarczy

Przedzamcze

16 - turniej łuczniczy
17 - bieg Dam
18 - pełnokontaktowe walki drużynowe
19.30 - Inscenizacja bitwy

W czasie trwania turnieju zabawy dla publiczności, warsztaty dawnych stylów walki bronią. Organizatorami są Drużyna Rycerska Komturii Ostródzkiej,Centrum Kultury,Muzeum w Ostródzie i Urząd Miejski.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB