Finał olsztyńskich warsztatów gospel: koncert Briana Fentressa

2015-06-09 13:04:57 (ost. akt: 2015-06-09 13:12:52)
Muzyka Olsztyn, Amfiteatr im. Czesława Niemena 14 czerwca 2015
Finał olsztyńskich warsztatów gospel: koncert Briana Fentressa

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Zapraszamy na wieczór pełen pozytywnej energii i optymizmu, rozgrzewający nie tylko ciało, ale i duszę. W sobotę 14 czerwca w olsztyńskim amfiteatrze wystąpi Brian Fentress. Start godz. 20. Wstęp 10 zł.

Finał Olsztyńskich Warsztatów Gospel: Koncert Briana Fentressa
14 czerwca (niedziela) godz. 20.00
Amfiteatr im. Czesława Niemena

Organizacja: Stowarzyszenie MISSIO MUSICA, Kościół Zielonoświątkowy, Kościół Chrześcijan Baptystów. Współorganizacja: Miejski Ośrodek Kultury

Dr Brian Fentress urodził się w Detroit, Michigan, w rodzinie muzyków i pastorów. Już od małego wykazywał talent muzyczny. Wychowany w kościele, w wieku lat 5 zaczął prowadzić chór i wykonywać partie solowe. Głód muzyki sprawił, że w pewnym momencie był zaangażowany w pracę z 15 chórami jednocześnie. Dla Briana i jego bliskich stało się jasne, że jego przyszłość będzie związana z muzyką.

W szkole średniej Brian zapoznał się z muzyką klasyczną i rozwinął w sobie pasję do opery. Już po dwóch latach szkolenia w zakresie muzyki klasycznej Brian został nagrodzony pełnym stypendium Alabama A&M University, który ukończył z wyróżnieniem w 2003 r. Swoją edukację kontynuował w University of Phoenix, który ukończył w 2006 uzyskując tytuł magistra edukacji. W tym czasie Brian rozwinął talent w śpiewaniu i prowadzeniu chóru, biorąc udział w profesjonalnych chórach klasycznych oraz gospel. W 2014 r. Brian przyjechał do Gdańska, by w Akademii Muzycznej zrobić doktorat w zakresie sztuk muzycznych – dyrygentury chóralnej. W swojej pracy dyplomowej skupił się na dyrygenturze chórów gospel. Brian jest certyfikowanym profesjonalnym dyrygentem oraz konsultantem w zakresie muzyki gospel.

Brian współpracował z wieloma artystami związanymi z muzyką gospel zarówno w koncertach na żywo jak i podczas nagrań studyjnych. Spędził nieskończoną ilość godzin, ucząc się i ćwicząc umiejętności w zakresie produkcji muzycznej podczas praktyk z Fredem Hammondem dla Face to Face Productions, z których korzysta teraz.

Od 2005 r. Brian podróżuje po Europie, prowadząc warsztaty muzyki gospel. Był instruktorem największych w Polsce warsztatów na 1020 uczestników. Znany jest ze swojej niezrównanej charyzmy i uroku osobistego, niesamowitych umiejętności dyrygenckich i wokalnych oraz potężnego świadectwa życia przemienionego przez Boga. Wszędzie, gdzie jest, dzieli się nie tylko talentem muzycznym, ale również Dobrą Nowiną.

Brian pragnie zarazić Europę siłą muzyki gospel. Pochodzi ze Stanów Zjednoczonych ma doświadczenie w śpiewaniu muzyki gospel każdego rodzaju. Jest doskonale przygotowany, wykształcony i powołany właśnie do tego. Poświęcił swoje życie służbie, sprzedał wszystko, co maił i przeprowadził się do Europy, by godnie reprezentować muzykę gospel. Możecie być pewni, że tam, gdzie jest Brian, otrzymacie najwyższy poziom muzyki gospel.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB