Dwa dni ze Śpiewaną Poezją

2015-06-16 12:31:32 (ost. akt: 2015-06-16 12:34:49)
Muzyka Olsztyn 25 czerwca 2015 - 26 czerwca 2015
Dwa dni ze Śpiewaną Poezją

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie zaprasza na 42. Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe Śpiewajmy Poezję Olsztyn 2015. Spotkania rozpoczną się w czwartek 25 czerwca na dziedzińcu zamkowym o godz. 21. Będzie to koncert konkursowy. Gospodarzem wieczoru będzie Artur Andrus, a w roli gwiazdy wystąpi zespół Czerwony Tulipan, obchodzący 30-lecie pracy artystycznej.

— Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie — mówi Stefan Brzozowski, wokalista, kompozytor i lider zespołu. — Ponieważ to jubileusz, będzie to koncert retrospektywny. Poprzez piosenki opowiemy historię naszego zespołu. Na koncercie wystąpią goście specjalni. Nie zdradzę ich nazwisk, bo to będzie niespodzianka. Natomiast wszyscy usłyszą te piosenki z naszego repertuaru, które lubią najbardziej.

W koncercie jubileuszowym obok wokalistek Czerwonego Tulipana — Ewy Cichockiej i Krystyny Świąteckiej — wystąpią kwartet Avista oraz muzycy, którzy towarzyszyli olsztyńskiej grypie podczas nagrywana płyty „Obrazy i obrazki”. W piątek 26 czerwca pod zamkiem usłyszymy tegorocznych laureatów konkursu. Będzie im towarzyszył zespół pod kierownictwem Pawła Lucewicza w składzie: Paweł Puszczało, Krzysztof Łochowicz, Szymon Linette, Wiesław i Wiktor Wysocki. Na zakończenie wystąpi Elżbieta Wojnowska w jubileuszowym koncercie „Gdy mówię nie”. Jej najbardziej znanym przebojem jest piosenka „Zaproście mnie do stołu”. Gospodarzem wieczoru będzie Bogusław Sobczuk. Dyrektorem festiwalu jest Krzysztof Stachowski.
MZG

Ewa Mazgal

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. he #1763285 | 37.7.*.* 26 cze 2015 12:06

    nie ma miejsca dzisiaj na romantyzm , twarde dupy

    ! - + odpowiedz na ten komentarz