Ostatnie spotkanie ze sztuką w parku Podzamcze w Olsztynie

2015-06-23 14:40:00 (ost. akt: 2015-06-23 14:41:22)
W plenerze Olsztyn, Park Podzamcze 24 czerwca 2015
Ostatnie spotkanie seniorów ze sztuką w plenerze w środę w parku Podzamcze w Olsztynie

Ostatnie spotkanie seniorów ze sztuką w plenerze w środę w parku Podzamcze w Olsztynie

Autor zdjęcia: Arkadiusz Stankiewicz

W środę (24.06) o godz. 11 w parku Podzamcze w Olsztynie seniorzy spotkają się na ostatnich warsztatach z cyklu "Kwiaty, wici, krzaki". Podczas wspólnego spaceru wezmą udział w ćwiczeniach plastycznych i arteterapeutycznych.

"Kwiaty, wici, krzaki" to cykl trzech bezpłatnych warsztatów artystycznych dla seniorów. Trzecie spotkanie z tego cyklu już w najbliższą środę (24.06) od godz. 11 w parku Podzamcze w Olsztynie.

Spotkania mają formę pogadanek i warsztatów prowadzonych przez artystów plastyków, specjalistów ds. zieleni miejskiej, pedagogów i wolontariuszy. Trwają dwie i pół godziny. Za każdym razem zajęcia przeprowadzane są z wykorzystaniem innych technik plastycznych, z materiałami przygotowanymi dla ok. 20 osób, w odniesieniu do danego parku.

Uczestnikami warsztatów mogą być wszyscy zainteresowany mieszkańcy miasta i regionu w wieku 60+. Do udziału w warsztatach nie są wymagane zaawansowane umiejętności w zakresie twórczości artystycznej czy rozwinięte zdolności manualne. Prace będą stosunkowo proste, a instruktorzy będą służyć uczestnikom warsztatów pomocą techniczną i merytoryczną. Warsztaty są bezpłatne, organizatorzy zapewniają niezbędne materiały plastyczne.

Gośćmi spotkania w środę będą: Joanna Kulczyk, zielarka oraz prof. Stanisław Czachorowski z UWM. Działania plastyczne poprowadzą: Ewa Letki, Ola Wikieł-Dudała i Joanna Tekla Woźniak.Warsztaty dla seniorów "Kwiaty, wici, krzaki"

Ostatnie spotkanie:
24 czerwca (środa), godz. 11:00-13.30 — Park Podzamcze

Materiały prasowe

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB