Bańki z lodu i wybuchy, czyli piknik naukowy na starówce w Olsztynie. Zdjęcia i film!

2015-06-27 17:58:18 (ost. akt: 2015-06-27 19:16:16)
Bańki z lodu i wybuchy, czyli piknik naukowy na starówce w Olsztynie. Zdjęcia i film!

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Pokaz obrazów namalowanych bakteriami, eksperymenty wirtuozów sztuki laboratoryjnej, bańki z suchego lodu, wybuchowe torebki i przedmioty, które płoną, ale się nie spalają - tego wszystkiego można było doświadczyć dziś (27.06) na Starym Mieście w Olsztynie. Do godz. 16 trwał Piknik Naukowy pod hasłem "Nauka też Sztuka".

Poprzez szereg popularno-naukowych warsztatów, pokazów, interaktywnych eksperymentów i konkursów naukowcy z kilku ośrodków badawczych w Polsce zaprezentowali jak nauka i sztuka przenikają się i wzajemnie inspirują.

Całe rodziny mogły wziąć udział w warsztatach na temat twórczej roli genów w naszym organizmie i dowiedzieć się dlaczego pewne choroby dziedziczymy, a niektóre nabywamy. Ponadto, każdy z gości mógł odwiedzić mobilne laboratorium wykorzystywane w badaniach nad ochroną bioróżnorodności zwierząt, które jest niewątpliwym dziełem sztuki dzisiejszej technologii.

Przygotowano także warsztaty tworzenia imitacji naczyń krwionośnych i wykonywania samodzielnych modeli bakterii, np. „bolibrzuszka". Olsztynianie, którzy przyszli w sobotę na starówkę dowiedzieli się także jak wyizolować DNA z cebuli "domowymi metodami" i poznali funkcję galaretki w laboratorium.

Poniżej galeria wyjątkowych zdjęć z pikniku, a wkrótce również film!
Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. GRATULACJE DLA STONOGI #1764107 | 88.156.*.* 27 cze 2015 20:53

    ŻADNE GAZETY ANI TELEWIZJA NIE PODAJĄ , ŻE PIERWSZY MILICJANT I NADWORNY PAŹ KGP MARIUSZ SOKOŁOWSKI Z DNIEM 2.06.2015 ZOSTAŁ ODWOŁANY ZE SWOJEGO STANOWISKA. ROZPOCZĄŁ SIĘ RÓWNIEŻ PROCES PRZECIWKO TEJ FAŁSZYWEJ ŚWINI. OCZERNILI ZBYSZKA STONOGĘ PRZED CAŁĄ POLSKĄ A JAK STONOGA GOŚCIA UDUPIŁ JUŻ NIKT NIE WSPOMINA. TAK DZIŚ DZIAŁAJĄ MEDIA. ZBYSZEK TRZYMAJ TAK DALEJ WYCZYŚĆ TĄ SKORUMPOWANĄ KOMUNISTYCZNĄ POLSKĘ.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. kinol #1764055 | 188.176.*.* 27 cze 2015 19:15

    Jaszczuk juz po wyroku? Wie ktos?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz