Regaty o puchar 7 Cudów Mazur i moc atrakcji podczas Dni Mrągowa

2015-06-30 14:29:23 (ost. akt: 2015-06-30 14:57:19)
W plenerze Mrągowo, Jezioro Czos i Amfiteatr 2 lipca 2015 - 5 lipca 2015
Inne 3 lipca 2015 - 5 lipca 2015
Regaty o puchar 7 Cudów Mazur i moc atrakcji podczas Dni Mrągowa

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Pierwsza wakacyjna impreza z cyklu 7 Cudów Mazur odbędzie się już 4 lipca w Mrągowie. Miasto w najbliższy weekend będzie obchodzić swoje święto. Tym razem polska stolica country zachęca do spędzanie wolnego czasu aktywnie.

Zgodnie z hasłem „Mrągowo – miasto ludzi aktywnych” wszyscy, którzy odwiedzą plażę przy amfiteatrze w najbliższy weekend będą mogli wziąć udział w sportowych zmaganiach, sprawdzić swoją kondycję i sprawność ruchową. Po intensywnym wysiłku i solidnej dawce endorfin goście będą mogli zrelaksować się m.in. podczas rejsu wielofunkcyjnym katamaranem X-Cat, a pod okiem profesjonalnego sternika nauczyć się podstaw żeglarstwa podczas pływania wraz z organizacją ISSA.

Hej, ruszajmy w rejs…

W każdym z miast partnerskich cyklu 7 Cudów Mazur rozgrywane jest Żeglarskie Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur. Na jeziorze Czos będzie ono powiązane z Żeglarskim Grand Prix Mrągowa, organizowanym przez MTR Czos oraz I eliminacją Festiwalu Żagli ISSA.

Regaty przyciągają coraz liczniejszą brać żeglarską z całej Polski. Co ważne, rywalizacja przebiega w świetnej atmosferze, a gospodarze zawodów zapraszają do startu zarówno doświadczonych sterników jak i tych, którzy dopiero zdobywają żeglarskie szlify.

— Z niecierpliwością czekamy na Dni Mrągowa, które potrwają od 2 do 5 lipca. To świetna okazja by aktywnie rozpocząć sezon urlopowy. W tym roku przygotowaliśmy dla naszych gości liczne koncerty, wystawy, pokazy oraz wernisaże. Oczywiście nie zabraknie również żeglarskich zmagań na jeziorze Czos — podkreśla Otolia Siemieniec, burmistrz Mrągowa. — Zapraszamy do odwiedzenia Mrągowa tym bardziej, że z roku na rok dokładamy wszelkich starań, aby rozwijać się i ulepszać ofertę turystyczną naszej okolicy. W ramach kampanii 7 Cudów Mazur chcemy pokazać, jak zmieniła się m.in infrastruktura żeglarska, sportowa czy oferta kulturalna miasta. W Mrągowie każdy znajdzie coś dla siebie — zachęca.


Ostateczne zgłoszenia do udziału w regatach będą przyjmowane w Cafe Estrada przy amfiteatrze od 9.00 do 11.00 w dniu regat. Start pierwszego wyścigu rozpocznie się o godzinie 12.00. Żeglarze w ramach ŻGP o Puchar 7 Cudów Mazur walczą o łączną pulę nagród wynoszącą 5 000 zł oraz upominki dodatkowe ufundowane przez organizatorów. Więcej informacji o regatach na stronie www.7cudowmazur.pl.

Gdy żeglarze ścigać się będą na wodzie, w specjalnie przygotowanej strefie kibica na plaży przy amfiteatrze, pojawi się wiele atrakcji. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w szkoleniach z wiązania węzłów żeglarskich lub nauczyć się podstaw alfabetu Morse’a. W specjalnym stanowisku Lasów Państwowych (Nadleśnictwo Mrągowo) dowiedzą się, jak wypoczywać bez szkody dla mazurskich lasów, poznają leśne drzewa i zwierzęta, a także wezmą udział w konkursach edukacyjnych.

Po sportowych zmaganiach na jeziorze Czos uczestnicy regat od godz. 17.30 wezmą udział w biesiadzie żeglarskiej w Cafe Estrada, gdzie odbędzie się losowanie upominków od organizatorów. Z kolei uroczyste ogłoszenie wyników zawodów i wręczenie pucharów nastąpi o godz. 19.30 na scenie głównej mrągowskiego amfiteatru. Po ceremonii zakończenia regat wszyscy żeglarze zaproszeni są na koncerty „Red Lips” i „Happysad” odbywające się w ramach Dni Mrągowa.

Dni Mrągowa
2-5 lipca, amfiteatr i Jezioro Czos


Plan regat o Puchar 7 Cudów Mazur:

godz. 9:00–11:00 — zapisy, Amfiteatr/Cafe Estrada 
godz. 11:00 — ceremonia otwarcia regat, Amfiteatr/Cafe Estrada
godz. 11:15 — odprawa sterników, Amfiteatr/Cafe Estrada
godz. 12:00 — start do I wyścigu, krótkodystansowego GP 7CM

godz. ok. 14:00 — start rodzinnego wyścigu długodystansowego Festiwal Żagli ISSA

godz. 17:30–19:00 — Biesiada żeglarska (losowanie nagród)/Cafe Estrada
godz. 19:30 — Amfiteatr, scena główna (uroczyste ogłoszenie wyników regat i wręczenie pucharów, zakończenie regat)
godz. 20:00 — koncert „Red Lips” i „Happysad” w amfiteatrze (nad Cafe Estrada)

 
***
7 Cudów Mazur to wspólna inicjatywa samorządów Giżycka, Mikołajek, Mrągowa, Rynu oraz Węgorzewa. Jest kontynuacją głośnej kampanii Mazury Cud Natury, dzięki której region Wielkich Jezior Mazurskich w plebiscycie New7Wonders znalazł się wśród 14 najpiękniejszych miejsc na Ziemi i 5 w Europie. Aby nie zmarnować nabudowanego wówczas kapitału, miasta postanowiły współpracować, w celu dalszej promocji regionu. Pierwsza edycja akcji odbyła się w 2013 roku.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pytanko #1765775 | 89.228.*.* 30 cze 2015 17:10

    Co ma wspólnego Mrągowo z Krainą Wielkich Jezior Mazurskich ?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz