Biesiady Warmińskie w Gietrzwałdzie

2015-07-14 11:51:55 (ost. akt: 2015-07-14 14:00:57)
InneInne Gietrzwałd, ul. Kościelna 1, Karczma Warmińska 15 lipca 2015
Biesiady Warmińskie w Gietrzwałdzie

Zapraszamy w każdą wakacyjną środę i piątek o godz. 18:00 do Karczmy Warmińskiej w Gietrzwałdzie na Biesiady Warmińskie, którym towarzyszyć będzie Jarmark Warmiński.

W środę o godz. 18:00 zabawę przy Muzyce Biesiadnej poprowadzą Walerian Ostrowski i Grażyna Bałabańska. W programie także wypiekanie chleba przy udziale Gości oraz jarmark rzemieślniczy. Wykonaniu popularnych utworów biesiadnych będzie towarzyszyć wspólna zabawa, degustacja potraw warmińskich i humor ludowy. Na dziedzińcu będzie można poznać pracę garncarza, kowala, tkaczki, a na straganach można zakupić pamiątki i wyroby rzemieślnicze. Na zakończenie Goście zabiorą ze sobą chleb po wypieczeniu, jeszcze gorący i pachnący.

W piątek o godz. 18:oo zapraszamy na Biesiadę Warmińską, którą poprowadzi Walerian Ostrowski i Grażyna Bałabańska, przy udziale kapeli warmińskiej i tancerzy z Zespołu Pieśni i Tańca Warmia. Zespół przedstawi żywiołowy folklor warmiński, krakowski i cieszyński, a na zakończenie wesoły pokaz tańców przedwojennej Warszawy. Niezwykle kolorowe stroje regionalne, porywającą do tańca muzyka i pełni uroku młodzi tancerze stworzą wspaniałe widowisko. Kapela i para wokalna oprócz ludowych piosenek zaśpiewają piosenki biesiadne. Do wspólnej zabawy tanecznej widzów zaciągną na parkiet tancerze i tancerki zespołu „Warmia”. Znany bard olsztyński Walerian Ostrowski zaśpiewa popularne przeboje biesiadne. Będzie można także spróbować potraw regionalnych kuchni warmińskiej i mazurskiej. Za zachowanie tradycyjnych receptur i wykorzystanie naturalnych produktów karczma otrzymała wiele nagród oraz znak Dziedzictwa Kulinarnego Warmii, Mazur i Powiśla.Czas trwania biesiady: ok. 3 godz.
Wstęp od osoby 10 zł
Rezerwacja miejsc tel. 89 512 34 23
Karczma Warmińska w Gietrzwałdzie czynna codziennie od godz. 11:00 do 22:00Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB