Bałata zaśpiewa Niemena

2015-07-29 10:28:47 (ost. akt: 2015-07-29 10:36:24)
Muzyka Olsztyn, Amfiteatr im. Czesława Niemena 1 sierpnia 2015
Bałata zaśpiewa Niemena

Autor zdjęcia: Lukasz Ggulski/mat. organizatorów

Sobota 1 sierpnia, godz. 20. Amfiteatr w Olsztynie. Marek Bałata, wokalista i kompozytor jazzowy przywoła największe przeboje Czesława Niemena. Zaśpiewa też jego wiersze do własnych kompozycji.

To czołowy wokalista jazzowy, kompozytor, aranżer. Jeszcze jako student Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie zadebiutował w zespole Grupa Marka B. W 1986 roku założył jazz-rockową formację Blue Painting. Po zdobyciu I nagrody w Konkursie Wokalistów Jazzowych w Zamościu rozpoczął owocną współpracę ze Zbigniewem Namysłowskim, Sławomirem Kulpowiczem, Henrykiem Miśkiewiczem i Krzysztofem Ścierańskim. Był też współzałożycielem międzynarodowego zespołu Cantabile In Jazz, w którym występowali m.in.: Urszula Dudziak, Michele Hendricks i Anthony Jackson. Koncertował w Europie, USA i Kanadzie. Wykonuje własne utwory, standardy jazzowe, piosenki, tematy klasyczne i muzykę religijną. Posiada szeroką skalę głosu, do perfekcji opanował technikę scatu. Znakomity warsztat wokalny pozwala mu sięgać po najbardziej skomplikowany repertuar.

Bilety w cenie 15 zł do kupienia m.in.: Informacja Kulturalna MOK ul. Dąbrowszczaków 3 i Galeria Rynek MOK ul. Stare Miasto 24/25.

Po koncercie na dziedzińcu zamkowym odbędzie się bezpłatna projekcja filmu biograficznego „Sen o Warszawie” w reż. Krzysztofa Magowskiego. To pierwszy pełnometrażowy dokument o Czesławie Niemenie, ikonie polskiej muzyki rozrywkowej. Opowiadają o nim członkowie rodziny, zaprzyjaźnieni muzycy, krytycy i dziennikarze muzyczni. W sumie ponad 50 osób. W bogato ilustrowanym muzyką filmie wykorzystano wiele nieznanych dotąd materiałów archiwalnych. A wszystko to na tle meandrów polityki kulturalnej PRL-u, odpowiedzialnej za zmienne losy kariery Czesława Niemena.

Na film wstęp wolny.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB