Biesiady Warmińskie w Gietrzwałdzie

2015-07-30 11:56:26 (ost. akt: 2015-07-30 11:50:36)
InneInne 5 sierpnia 2015
Biesiady Warmińskie w Gietrzwałdzie

Autor zdjęcia: Materiały promocyjne

Zapraszamy w każdą wakacyjną środę i piątek o godz. 18:00 do Karczmy Warmińskiej w Gietrzwałdzie na Biesiady Warmińskie, którym towarzyszyć będzie Jarmark Warmiński.

W piątek 31.07 o godz. 18:oo zapraszamy na Biesiadę Warmińską, którą poprowadzi Walerian Ostrowski i Grażyna Bałabańska, przy udziale kapeli warmińskiej i tancerzy z Zespołu Pieśni i Tańca Warmia. Zespół przedstawi żywiołowy folklor warmiński, krakowski i cieszyński, a na zakończenie wesoły pokaz tańców przedwojennej Warszawy. Niezwykle kolorowe stroje regionalne, porywającą do tańca muzyka i pełni uroku młodzi tancerze stworzą wspaniałe widowisko. Kapela i para wokalna oprócz ludowych piosenek zaśpiewają piosenki biesiadne. Do wspólnej zabawy tanecznej widzów zaciągną na parkiet tancerze i tancerki zespołu. Będzie można także spróbować potraw regionalnych kuchni warmińskiej i mazurskiej. Biesiadzie będzie towarzyszyć Jarmark Warmiński. Na dziedzińcu będzie można poznać pracę garncarza, kowala, tkaczki, a na straganach można zakupić pamiątki i wyroby rzemieślnicze.

W środę 5.08 o godz. 18.00 zabawę przy Muzyce Biesiadnej poprowadzą Walerian Ostrowski i Grażyna Bałabańska. Znany bard olsztyński Walerian Ostrowski zaśpiewa popularne przeboje biesiadne Wykonaniu popularnych utworów biesiadnych będzie towarzyszyć wspólna zabawa, degustacja potraw warmińskich i humor ludowy.. W programie także wypiekanie chleba przy udziale Gości oraz jarmark rzemieślniczy. Na zakończenie Goście zabiorą ze sobą chleb po wypieczeniu, jeszcze gorący i pachnący. Za zachowanie tradycyjnych receptur i wykorzystanie naturalnych produktów karczma otrzymała wiele nagród oraz znak Dziedzictwa Kulinarnego Warmii, Mazur i Powiśla.

Zapraszamy w każdą wakacyjną środę i piątek o godz. 18 do Karczmy Warmińskiej w Gietrzwałdzie na Biesiady Warmińskie.

Czas trwania biesiady: ok. 3 godz.
Wstęp od osoby 10 zł.
Rezerwacja miejsc tel. 89 512 34 23

Karczma Warmińska w Gietrzwałdzie czynna codziennie od godz. 11:00 do 22:00
e-mail: karczma@karczma.pl www.karczma.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB