Poznaj gwiazdy, które wystąpią na Elbląg Rocks Europa

2015-08-16 19:43:24 (ost. akt: 2015-08-16 19:46:07)
Muzyka Elbląg 21 sierpnia 2015
Poznaj gwiazdy, które wystąpią na Elbląg Rocks Europa

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Ósma edycja Festiwalu Elbląg Rocks Europa zbiliża się wielkimi, ciężkimi, obutymi w glany krokami. 21 sierpnia będziemy mieli okazję sprawdzić siłę naszych gardeł i przekonać się, jak długo wytrzymamy zabawę w pogo. Ale nim to nastąpi, warto dowiedzieć się więcej o muzycznych gościach, którzy uświetnią to wydarzenie. Panie i Panowie, przed wami gwiazdy koncertu ERE!

Kapelą, która jako pierwsza zaprezentuje się na scenie po części konkursowej, będzie Shadow Archetype. Grupa, grająca melodyjny, progresywny metal, znana jest elbląskiej publiczności także jako... laureat II miejsca na piątej edycji naszego festiwalu (rok 2012)! Muzyka zespołu intryguje, podobnie jak jego nazwa – Shadow Archetype jest bowiem, jak podkreśla sam zespół, pojęciem zaciągniętym z filozofii Carla Junga i oznacza mroczne instynkty, które kryje w sobie ludzka podświadomość. Mocna, zabarwiona czernią muzyka kontrastuje z kobiecym wokalem Zuzanny Cichockiej. To, dwubiegunowe wręcz, połączenie sprawia, że atmosferę utworów zespołu można określić jako niepokojącą, wręcz enigmatyczną. Podczas koncertu Shadow Archetype możemy więc spodziewać się niejednego dreszczyku emocji, które przebiegną przez nasze zasłuchane karki.
Grupa koncertuje aktywnie, szczególnie na terenie Trójmiasta. Informacje o nadchodzących występach możecie śledzić na facebookowym profilu grupy: https://www.facebook.com/shadowarchetype?fref=ts
A oto jej pełen skład:
Zuzanna Cichocka – wokal
Dominik "Shargaroth" Szumny – gitara, drugi wokal
Borys Chyliński – gitara,
Paweł Litwinienko – bas
Bartosz Zawodniak – perkusja
Agnieszka Swarra – skrzypce
Wojciech "Szkodziś" Szkodziński – inżynier dzwięku

Drugim zespołem, który uświetni swoją obecnością Festiwal Elbląg Rocks Europa, będzie Sounds Like The End Of The World. Choć działalność muzyczna chłopaków skupiona jest raczej wokół Trójmiasta, korzenie projektu sięgają samego Elbląga, bowiem to w naszym mieście wychowywała się większość z członków SLTEOTW. Grupa gra muzykę instrumentalną, często określaną mianem post rockowej, jednak, jak podkreślają sami muzycy, nie należy ograniczać jej ramą tej gatunkowej etykiety. Jakiego porównania użyć, by scharakteryzować utwory "brzmienia końca świata"? Przypominają one emocjonalną podróż w rozległe przestrzenie, na których króluje energia i harmonia muzyki, tworzonej przez gitary, perkusję, klawisze oraz odpowiednią dawkę elektroniki. Koncerty Sounds Like The End Of The Word to spektakle, słuchane i oglądane z zapartym tchem. A jeśli po ich występie ciężko będzie wam obudzić się z muzycznego letargu, bez obaw, to normalna reakcja – ten kwartet wręcz hipnotyzuje widza.
Zespół na swoim koncie EP-kę i debiutancki album. Po intensywnej promocji swojego materiału w ramach wiosennej trasy koncertowej, opiewającej Polskę i kraje zagraniczne, SLTEOTW przygotowują się do zarejestrowania kolejnej płyty. Postępy grupy śledzić możecie na facebooku: https://www.facebook.com/SoundsLikeTheEndOfTheWorld?fref=ts
Skład Sounds Like The End Of The World:
Arkadiusz Litkowiec – bas
Łukasz Pawluk – klawisze
Michał Baszuro – gitara
Wojciech Kowal – gitara
Tomasz Hoffman – perkusja

Ostatnim zespołem, a zarazem główną gwiazdą festiwalu, będzie legendarny punkowy skład – malborska Pabieda. Takie utwory, jak „Kurtka Parmalat”, „Tylko wróć”, czy „Propaganja” rozgrzewały niegdyś serca zbuntowanej młodzieży i sprawiły, że zespół zyskał upragnioną popularność. Występy na festiwalach Woodstock i Jarocin były stały się ukoronowaniem osiągnięć składu. Swe muzyczne ślady Pabieda pozostawiła także na scenach międzynarodowych, koncertując m.in. we Francji oraz w Rosji. W 1995 roku zespół zdecydował się na zawieszenie działalności. Jednak już 7 lat później muzycy powrócili z nowym albumem, o znamiennym tytule Nowa Płyta. Ostatnim zarejestrowanym krążkiem jest Nowa Wymowa, wydana w roku 2013, z której pochodzą utwory „Dzieci epoki” i „Ja tonę”.
Pabieda to przede wszystkim nieskrępowana punkowa energia, stanowiąca oprawę dla przemyślanych i dojrzałych tekstów, w których nie brakuje odwołań do sytuacji politycznej, ale także do skrywanych głęboko, często wstydliwych emocji. Trudno więc dziwić się, że od momentu swojego powstania, grupa z Malborka zyskała popularność w kręgach alternatywnej młodzieży.
Na tegorocznej edycji Festiwalu Elbląg Rocks Europa z pewnością nie zabraknie fanów porywającej muzyki Pabiedy. Co więcej, sądzimy, że wasze glany same będą się rwać do podskoków i szaleństw w pogo. Jeśli już dziś chcecie się o tym przekonać, warto odwiedzić facebooka zespołu: https://www.facebook.com/Pabieda?fref=ts
Obecny skład Pabiedy:
Jarosław "Gorcza" Gorczyca - wokal,
Kazimierz "Kaz" Szweda - gitara,
Sławomir "Sopel" Sobczyk - gitara,
Ireneusz Kaczmar - bas,
Rafał Baca - perkusja

Gorąco zapraszamy na Festiwal Elbląg Rocks Europa, organizowany przez Stowarzyszenie Elbląg Europa oraz Elbląski Oddział Abstrakcyjny. Wydarzenie to odbędzie się 21 sierpnia o godzinie 16 na terenie ogrodów Galerii El. Bądźcie z nami w ten piątkowy wieczór! Śledźcie nasz fanpage i wydarzenie na facebooku, by dowiedzieć się więcej!
Aleksandra Gnat

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB