Festiwale, koncerty i... Body Art. Zobacz najciekawsze imprezy weekendu!

2015-08-21 11:24:00 (ost. akt: 2015-08-21 19:32:43)
Festiwale, koncerty i... Body Art. Zobacz najciekawsze imprezy weekendu!

W ten weekend każdy znajdzie coś dla siebie.

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

W najbliższy weekend na terenie Warmii i Mazur odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń, zarówno kulturalnych jak i rozrywkowych. Warsztaty z malowania na ciele, koncerty podczas Festiwalu Elbląg Rocks Europa, obchody 35. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych... Słowem - każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdźcie nasz subiektywny przewodnik po najciekawszych imprezach weekendu.

Przedstawiamy Wam kilka wybranych przez nas imprez, na których warto być. Wszystkie informacje o nich, znajdziecie na naszym portalu imprezowym orientacja.pl. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony, a także naszego profilu www.facebook.com/Orientacja


Ósma edycja Festiwalu Elbląg Rocks Europa
21 sierpnia będziemy mieli okazję sprawdzić siłę naszych gardeł i przekonać się, jak długo wytrzymamy zabawę w pogo. Ale nim to nastąpi, warto dowiedzieć się więcej o muzycznych gościach, którzy uświetnią to wydarzenie. Panie i Panowie, przed wami gwiazdy koncertu ERE!

Festiwal Elbląg Rocks Europa, organizowany przez Stowarzyszenie Elbląg Europa oraz Elbląski Oddział Abstrakcyjny odbędzie się na terenie ogrodów Galerii El o godzinie 16 .


BlueBox. Festiwal dla miłośników kina
Światowe premiery filmowe, przedpremierowe pokazy, spotkanie z Jackiem Braciakiem. Bezpłatne seanse docenionych filmów z ubiegłego roku m.in.: „Miasto 44”, „Carte Blanche”, „Fotograf” , „Jeziorak”, cały dzień animacji filmowych dla najmłodszych oraz koncerty muzyki filmowej – zapraszamy na do Tartaku Raphaelsohnów MOK na Festiwal Filmowy BlueBox.

Projekcje konkursowe odbędą się w Tartaku Raphaelsohnów MOK. Ponadto odbędą się spotkania z twórcami prezentowanych w konkursie filmów oraz prezentacje najlepszych polskich studiów postprodukcyjnych.Od Opery do Operetki w olsztyńskim amfiteatrze
Przed nami kolejny coroczny koncert Gala od Opery do Operetki. W sobotę, 22 sierpnia o godz. 20.00 w olsztyńskim Amfiteatrze im. Czesława Niemena wystąpi Alicja Węgorzewska z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego.


Pan Samochodzik i garbusiarze na zlocie
Chrabąszcz, grubas, pchła czy żółw, różnie jest nazywany, ale kochają go miliony. Volkswagen garbus, bo o nim mowa, to jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych aut na świecie. W Jerzwałdzie koło Zalewa od piątku do niedzieli odbędzie się ogólnopolski zlot miłośników garbusów.


Kabaret CzesuafKabareciarze walczą o "Złotą Szpilkę"
Przez te cztery dni Lidzbark Warmiński wezmą we władanie najlepsi kabareciarze i satyrycy. Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry to nie tylko turnieje o "Złotą Szpilkę" i finałowa "Noc pod Gwiazdami". Organizatorzy planują też sporo ciekawych spotkań i zabaw.


Muzealna Noc z Herderem
Siódme, nocne spotkanie z twórczością i życiem patrona Muzeum w Morągu, wybitnego filozofa epoki Oświecenia Johanna Gottfrieda Herdera z okazji 271. rocznicy Jego urodzin.

Na gości czekają: pokaz kolekcji skarbczyków, zwiedzanie muzeum z kustoszem, warsztaty, konkursy, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, pokaz magicznych baniek mydlanych, przebieranki w stroje historyczne i zbroję oraz „spotkanie z duchami” w pałacowych piwnicach.


35 lat Solidarności. Uroczystości w Olsztynie
Olsztyńskie uroczystości z okazji obchodów 35. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych i powstania NSZZ Solidarność rozpoczną się o godz. 12 w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Podczas uroczystości zaplanowano m.in. wręczanie pamiątkowych medali dla uhonorowanych osób, występ zaproszonych gości, barda Tolka Filipkowskiego oraz Kabaretu Jana Pietrzaka. Natomiast zwieńczeniem sobotnich wydarzeń, będzie koncert zespołu Żuki Rock and Roll Band z Poznania.


Warsztaty Body Art czyli malowania na ciele
Warsztat prowadzony przez artystów Art Color Ballet – grupy tworzącej widowiska (spektakle i instalacje) łączące malarstwo na ciele z tańcem i żywą muzyką. Zajęcia poprowadzą plastycy i tancerze zapoznając uczestników z technikami malowania na ciele(bodypainting) oraz przybliżając techniki tańca i performance aby na zakończenie stworzyć wspólną instalację przestrzenną.

Warsztaty odbędą się w sobotę (22 sierpnia) między godz. 15 a 21 w Centrum Kultury i Turystyki (Mrągowo).Teatralne kino na plaży

W sierpniu Teatr im. S. Jaracza zaprasza na plażę miejską do pierwszego w Polsce Teatralnego Kina!


I Ogólnopolski Konkurs Sygnalistek Myśliwskich oraz XI Mazurski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich im. Tomka Napiórkowskiego
Spychowski konkurs jest jednym z największych wydarzeń tego typu w kraju. Podczas konkursu ponad 100 sygnalistów z kraju i z zagranicy będzie zmagało się o miano najlepszego, prezentując na małych i dużych rogach sygnały i utwory muzyki myśliwskiej.

Ponadto po raz pierwszy w historii sygnalistyki myśliwskiej odbędzie się w Spychowie rywalizacja sygnalistek z całego kraju. Konkursom towarzyszyć będą: warsztaty edukacyjno-artystyczne, m.in. malarskie, rzeźbiarskie czy kaletnicze oraz wystawa prac artystycznych powstałych podczas pleneru malarskiego w Nadleśnictwie Spychowo.


Finał regionalny konkursów „Smak Warmii Mazur i Powiśla”
Jury, pod przewodnictwem Grzegorza Russaka, wyłoni najlepszą regionalną potrawę 2015 roku, zarówno w kategorii kucharze zawodowi jak i amatorzy. Regionalne produkty będą do nabycia podczas organizowanego w trakcie trwania imprezy „Kiermaszu żywności naturalnej, tradycyjnej i regionalnej” pochodzącej od członków sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle”.

Finał regionalny konkursów „Smak Warmii Mazur i Powiśla”, odbędzie się w niedzielę (23 sierpnia) przy ul. Powstańców Warszawy w Lidzbarku Warmińskim.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. inf #1798878 | 164.126.*.* 21 sie 2015 12:32

    W Nowym Mieście 23 sierpnia koncert live "Lato z Radiem". Przyjadą koncertować “Big Cyc”, “Formacja Nieżywych Schabuff” oraz “Golec uOrkiestra”,

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Olo #1798846 | 83.9.*.* 21 sie 2015 11:49

    A w Olsztynie ile imprez

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz