Trzy nowe wystawy i piknik rodzinny. Muzeum rozpoczyna nowy sezon

2015-09-02 08:33:32 (ost. akt: 2015-09-02 08:35:45)
Kultura 2 września 2015 - 30 czerwca 2016
Trzy nowe wystawy i piknik rodzinny. Muzeum rozpoczyna nowy sezon

Autor zdjęcia: muzeum

Sezon wakacyjny już za nami, elbląskie Muzeum Archeologiczno-Historyczne powraca zatem do dawnego trybu pracy. Od września do czerwca ekspozycje będą dostępne od wtorku do niedzieli, w godz. 8.00 - 16.00, a kasa biletowa do godz. 15.30. Zapraszamy!

W wakacje Muzeum odwiedziło blisko 10 tys. osób, co stanowi imponujący wynik w porównaniu do lat ubiegłych. Wielu gości skorzystało latem z oferty nieodpłatnych zajęć warsztatowych prowadzonych w chacie wikińskiej. Uczestnicy warsztatów mogli poznać życie codzienne w dawnych czasach, własnoręcznie wykonać naszyjniki lub posmakować podpłomyków. Dodatkową atrakcją były pokazy wczesnośredniowiecznych rzemiosł.
Muzealny dziedziniec ożył także za sprawą „Strefy chillout”, z której można było skorzystać przy sprzyjającej pogodzie w cenie biletu. Zmęczeni zwiedzaniem goście Muzeum wypoczywali na ogrodowych siedziskach lub relaksowali się przy grach plenerowych.

We wrześniu natomiast otwarte zostaną trzy nowe wystawy, a na muzealnym dziedzińcu odbędzie się piknik rodzinny z okazji Światowego Dnia Turystyki.
W Święto Chleba (11 – 13 września) Muzeum zaprasza ponownie w godzinach 11.00 – 19.00. 12 września zostanie otwarta Sala Kaspra Bekiesza, gdzie będzie można obejrzeć portret naszego lokalnego bohatera, który zasłużył się dla miasta nie mniej niż legendarny Piekarczyk, broniąc Elbląga przed najazdem mieszczan gdańskich.

Od 12 września będzie można również podziwiać zabytkowe przedmioty nabyte w ostatnich latach przez Muzeum lub przekazane instytucji przez darczyńców, zaprezentowane na wystawie „Dary i zakupy 2010 – 2014”. Będą to eksponaty z różnych dziedzin, m. in. etnografii, numizmatyki, sfragistyki, sztuki, rzemiosła artystycznego i archeologii. Na ekspozycji pojawią się przedmioty codziennego użytku, dawne narzędzia rzemieślnicze, archiwalia w postaci dokumentów i przedwojennych fotografii a także elementy wyposażenia dawnych wnętrz w postaci mebli, obrazów i bibelotów.

26 września, w godzinach 9.00 – 16.00 w Muzeum odbędzie się piknik rodzinny z okazji Światowego Dnia Turystyki. Na uczestników imprezy czekać będą liczne atrakcje: spotkania z podróżnikami, pokazy średniowiecznych rzemiosł, prezentacje dawnych gier i zabaw, animacje, gry plenerowe i in. Do użytku zwiedzających zostanie oddany Gabinet Podróżnika, a kustosze wystaw muzealnych oprowadzą gości po swoich ekspozycjach. Najbardziej zaangażowani piknikowicze mogą liczyć na poczęstunek oraz gadżety promocyjne.

Agnieszka Sławińska

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB