Festyny i pikniki na pożegnanie lata - sobota pełna imprez w Dywitach!

2015-09-09 18:15:49 (ost. akt: 2015-09-09 16:43:38)
W plenerze Gmina Dywity 12 września 2015
Festyny i pikniki na pożegnanie lata - sobota pełna imprez w Dywitach!

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Festyny z okazji pożegnania lata w Słupach i Różnowie, piknik rodzinny z dyskoteką w Dywitach, dożynki parafialne we Frączkach, bieg warmiński w Wadągu, czy mecz siatkarski „Kawalerowie i panny” kontra „Mężatki i żonaci” w Spręcowie – tak bogaty program imprez zapowiada się w sobotę (12 września) w gminie Dywity.

Sześć wydarzeń kulturalno-sportowo-integracyjnych jednego dnia w gminie Dywity — tego chyba jeszcze nie było. Sobota (12 września) zapowiada się wybitnie imprezowo.

Na pierwszy ogień — piknik rodzinny „Dywity na sportowo”, który odbędzie się na parkingach przy dywickiej Stodole. Od godz. 14 do 18:30 gry i zabawy z atrakcyjnymi nagrodami, nauka zumby, porady dietetyka i fizykoterapeuty. Od godz. 18:30 rozpocznie się dyskoteka pod chmurką, która potrwa do późnego wieczora. Organizatorzy przygotowali też poczęstunek w postaci kiełbasek i żurku. Dodatkowo od godz. 14 do 16 w miejscu imprezy będzie funkcjonował Mobilny Punkt Składania Wniosków o Wydanie Olsztyńskiej Karty Miejskiej, czyli elektronicznego biletu!

Na drugą nóżkę — festyn w Słupach „Koniec lata – Dzień Ziemniaka”. Impreza rozpocznie się o godz. 18 na przy świetlicy wiejskiej. Zaplanowano ognisko, a każdy, kto przyjdzie otrzyma po kiełbasce i pieczonym ziemniaku. Z kolei dwie godziny przed spotkaniem w świetlicy rozpoczną się warsztaty kulinarne z cyklu „Świetlica pełna życia”. Podczas zajęć przygotowywane będą m.in. przekąski na wieczorne spotkanie, które ma potrwać do późnych godzin nocnych.

Festyn z okazji pożegnania lata odbędzie się także w Różnowie! Od godz. 15 do 22 na boisku wiejskim i w przedszkolu grill, pieczenie chleba i pizzy, konkurs na strój lub stroik. Hasło przewodnie to: „Zabawa zapewniona - od koszyczka uzależniona”.

Arcyciekawie zapowiada się mecz towarzyski w siatkówkę o puchar sołtysa, który zostanie rozegrany w Spręcowie. Naprzeciwko siebie staną „Panny i kawalerowie” oraz „Mężatki i żonaci”. Po emocjach sportowych sołtys zaprasza na wspólne ognisko przy świetlicy z koszyczkiem.

We Frączkach warto zajrzeć na dożynki parafialne, które rozpoczną się o godz. 14.00 od mszy świętej w miejscowym kościele. Potem korowód dożynkowy przejdzie do Centrum Kultury i Aktywności, gdzie przygotowany będzie pyszny poczęstunek oraz stoiska. Od godz. 18 zaplanowana jest zabawa z didżejem.

Ostatnia z sobotnich imprez to bieg warmiński w Wadągu. Start przewidziano o godz. 15, ale impreza jest zamknięta dla osób z zewnątrz. W biegu ma wziąć udział około 350 osób.

Materiały prasowe

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB