Wielka siatkówka znowu zawita do Elbląga. Czas na panie

2015-10-26 18:50:31 (ost. akt: 2015-10-26 18:59:39)
Sport 8 listopada 2015
Wielka siatkówka znowu zawita do Elbląga. Czas na panie

Autor zdjęcia: www.atomtrefl.pl/058sport.pl

Świadkami historycznego wydarzenia będą już w niedzielę, 8 listopada, mieszkańcy Elbląga i okolic. Tego właśnie dnia o godzinie 16 na boisko w Centrum Sportowo-Biznesowym wybiegną dwukrotne mistrzynie Polski, a obecnie wicemistrzynie kraju i uczestniczki rozgrywek Ligi Mistrzyń z PGE Atomu Trefla Sopot. Sopockie siatkarki zmierzą się ze swoim odwiecznym rywalem, Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza. ORLEN Liga po raz pierwszy zagości w Elblągu.

Na co dzień rywalizują w gdańsko-sopockiej ERGO ARENIE, ale tym razem będą miały okazję pokazać się przed elbląską publicznością. Skąd pomysł na Elbląg?
- Zespół z Dąbrowy Górniczej to bardzo dobry rywal, z którym praktycznie wszystkie nasze dotychczasowe mecze były bardzo zacięte. Nie mogliśmy zagrać tego spotkania w ERGO ARENIE, więc zdecydowaliśmy się pokazać przed tymi kibicami, którzy mają do nas nieco dalej. Ludzie mieszkający w Elblągu i okolicach tak jak i nasi miejscowi kibice bardzo lubią i czują siatkówkę, więc chcemy zrobić dla nich w ten sposób coś fajnego – mówi Katarzyna Wirkowska, rzecznik prasowy sopockiego klubu. – Cieszymy się, że będziemy mogli tam gościć i bardzo chcemy pokusić się o niezły siatkarski show.

Z dąbrowskim MKS Atomówki rywalizowały wielokrotnie to w starciach o mistrzostwo Polski, to w meczach o krajowy Puchar. Z tego względu spotkania z dąbrowiankami zawsze cieszą się olbrzymią popularnością.

Sprzedaż biletów na pierwszy, historyczny mecz ORLEN Ligi w Elblągu rozpocznie się we wtorek, 27 października. Wejściówki w cenie 15 zł (bilet normalny), 10zł (uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów) oraz 5zł (zorganizowane grupy szkolne) dostępne będą zarówno w kasie hali, jak i Internecie. Kasa, z wyłączeniem dni 31.10-01.11, będzie czynna od 12:00 do 18:00.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB