Zaduszki Jazzowe w olsztyńskiej filharmonii

2015-11-04 10:10:56 (ost. akt: 2015-11-04 11:17:57)
Muzyka Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie 8 listopada 2015 17:00
Zaduszki Jazzowe w olsztyńskiej filharmonii

Autor zdjęcia: Materiały prasowe/Filharmonia Warmińsko-Mazurska

Już w najbliższą niedziele (8 listopada) Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie, zaprasza na „Zaduszki Jazzowe”. W koncercie wystąpią: Grażyna Auguścik – śpiew i Jarosław Bester – akordeon.

Duet Grażyna Auguścik i Jarosław Bester to fuzja dwóch niezwykłych osobowości na światowym rynku muzycznym. Czerpiąc inspirację z tradycji muzyki jazzowej, awangardowej, folkowej, ale także z dokonań szeroko rozumianej muzyki klasycznej tworzą subtelną, a zarazem niezwykle precyzyjną i wirtuozowską opowieść muzyczną. Kompozycję, które wykonują są zbudowane często klasycznie, ale okraszone są improwizacjami, które tworzą pewnego rodzaju wewnętrzną i niezależną formę, powodując, że każde wykonanie tego samego utworu charakteryzuje się wielką świeżością i inwencją twórczą artystów. Duet Grażyna i Jarek jest to spotkanie dwóch bliskich sobie światów muzycznych, mimo iż każdy z nich, na co dzień wykonuję odmienną stylistycznie muzykę. Dzięki wieloletniej współpracy artystów przy wielu wspaniałych projektach muzycznych udaje im się wypracować wspólny i niezwykle oryginalny język muzyczny nie dający się porównać z innymi tego typu duetami.

Grażyna Auguścik - wokalistka, aranżer, kompozytor, producent i lider własnych zespołów. Przez wielu amerykańskich krytyków uważana za jedną z najciekawszych postaci na światowej scenie jazzowej. Dyplom ukończenia uczelni Berklee College of Music w Bostonie (z wyróżnieniem) otrzymała w 1992 roku rąk Philla Collinsa i Alla Jarreau.

Jarosław Bester - akordeonista i kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, laureat wielu międzynarodowych oraz ogólnopolskich konkursów akordeonowych.

"Zaduszki Jazzowe" (Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie)
8 listopada (niedziela), godz. 17

Bilety: normalny 40 zł, ulgowy 30 zł do nabycia kasie Filharmonii od poniedziałku do czwartku w godzinach 10-18 oraz na dwie godziny przed koncertem. Bilety można również nabyć poprzez stronę internetową filharmonii.

Mat. prasowe Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB