Gwiazda brytyjskiej sceny w CEiIK-u

2015-11-24 12:28:53 (ost. akt: 2015-11-24 12:32:50)
Muzyka Olsztyn, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych,... 1 grudnia 2015
Gwiazda brytyjskiej sceny w CEiIK-u

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie zaprasza na koncert GyspyFinger – wschodzącej gwiazdy brytyjskiej sceny muzycznej.

Ten wyjątkowy duet tworzą Victoria Coghlan oraz Luke Oldfield, syn legendarnego multiinstrumentalisty Mike’a Oldfield’a.

Ci niezwykle sympatyczni i skromni artyści zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym są dla siebie „idealnie dobranymi połówkami”. Luke Oldfield jest nie tylko utalentowanym gitarzystą, multiinstrumentalistą i kompozytorem, ale również uznanym producentem muzycznym. Victoria Coghlan ma wykształcenie muzyczne, gra na fortepianie i gitarze, a także pisze większość tekstów GypsyFingers, będąc jednocześnie „dobrym duszkiem” zespołu, zasilając go swoim ciepłem i tworząc zeń zjawisko przyjazne dla serca.

Wspólne kompozycje Victorii i Luke’a, określane przez samych muzyków jako „romantyczny, nowoczesny folk-pop”, opowiadają o codziennych biegunach życia: o radościach i problemach, wzlotach i upadkach, miłości i nienawiści. Dlatego w ich twórczości przeplatają się zarówno nostalgiczne, „wyrywające serce” ballady, jak i utwory pełne energii i literackiej swobody. Muzyka GypsyFingers jest świeża, niepowtarzalna, a przede wszystkim swoista w nastrojowości i przestrzennej, hipnotycznej i perfekcyjnie skomponowanej strukturze. Dzięki temu, debiutancki album „Circus Life” zdobył mnóstwo doskonałych recenzji w brytyjskiej prasie muzycznej.

1 grudnia 2015 r., godz.19.00, sala widowiskowa Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, ul. Parkowa 1

Ceny biletów: 30 zł w przedsprzedaży (40 zł w dniu koncertu) do nabycia w kasie CEiIK. Kasa czynna w godz. 8.00-18.00 (poniedziałek-sobota).

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB