Folk z piekła rodem

2015-12-07 10:20:58 (ost. akt: 2015-12-07 10:23:54)
Muzyka Nowy AnderGrant 11 grudnia 2015 21:00
Folk z piekła rodem

Autor zdjęcia: Mat. prasowe/Nowy AnderGrant

Nowy AnderGrant zaprasza w piątek (11 grudnia) o godzinie 21 na energetyczny folkowy koncert dwóch najbardziej roztańczonych i zaprzyjaźnionych zespołów folk-rockowych w Polsce, czyli Tuhaj-Beja i Hoyraków. Po koncercie oczywiście wspólne after party.

Zespół „Tuhaj-Bej” powstał na początku 2005 roku zainspirowany klimatem i urokiem muzyki Wschodu. Skład zespołu swoją nazwę zawdzięcza niepokornemu Tuhaj-bejowi, którego burzliwe losy oraz ekspresja odzwierciedlają charakter wykonywanej muzyki.

Niepowtarzalny klimat koncertów zapewnia połączenie tradycyjnych motywów zaczerpniętych z muzyki Wschodu z nowymi, rytmicznymi brzmieniami. Instrumenty typowe dla folku jak sopiłka i akordeon, mocne brzmienie gitar i perkusji, lirycznie wykonane dumki, jak również twórcze i żywiołowe aranżacje znanych utworów ludowych, cieszą się dużym uznaniem wśród publiczności. Każdy koncert jest pełną dynamiki podróżą do nieposkromionej zabawy, gdzie kozacka dzikość i nowatorskie brzmienia stają się jednością.


Ideą zespołu Hoyraki jest wykorzystanie wielokulturowości własnego regionu jakim jest Podlasie poprzez łączenie tradycyjnych ukraińskich piosenek ludowych z elementami współczesnego rytmu (wzbogacając je szczyptą rocka i reggae).

Nowy AnderGrant
11 (grudnia), godz. 21

Bilety: przedsprzedaż 15 zł/ w dniu koncertu 20 zł
Przedsprzedaż: Klub Nowy ANDERGRANT, Pub SARMATA, Sklep muzyczny ROCKFAN oraz www.andergrant.com/bilety

Mat. prasowe organizatora imprezy

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB