Najpiękniejsze polskie kolędy w sali koncertowej Filharmonii

2015-12-15 09:13:33 (ost. akt: 2015-12-15 09:16:25)
Kultura Olsztyn, Filharmonia Warmińsko-Mazurska 17 grudnia 2015 - 18 grudnia 2015
Najpiękniejsze polskie kolędy w sali koncertowej Filharmonii

Autor zdjęcia: Materiały prasowe Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

17,18 grudnia 2015r., o godz. 19 w sali koncertowej Filharmonii zabrzmią najpiękniejsze kolędy polskie. Z orkiestrą symfoniczną wraz towarzyszeniem chóru przy Filharmonii wykonają je znakomici soliści: Grażyna Brodzińska – sopran i Miłosz Gałaj – tenor. Całość koncertu za pulpitu dyrygenckiego poprowadzi Tomasz Chmiel.

Wśród najpiękniejszych kolęd i pastorałek usłyszmy m.in.: Wśród nocnej ciszy, Przybieżeli do Betlejem, Bóg się rodzi, Mizerna, cicha, Lulajże, Jezuniu, Śliczna Panienka, W dzień Bożego Narodzenia, Gdy śliczna Panna, Oj Maluśki, Maluśki, Hej w Dzień Narodzenia, Zaśnij dziecino, Bosy Pastuszek, My też pastuszkowie.

Grażyna Brodzińska to pierwsza dama polskiej operetki. Śpiewa repertuar operetkowy, operowy, musicalowy oraz piosenki ze światowego repertuaru popularnego. Artystka współpracuje z czołowymi polskimi orkiestrami filharmonicznymi i operowymi. Poza krajem Grażynę Brodzińską oklaskiwała i podziwiała m.in. publiczność Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Austrii, Anglii, Włoch, Belgii, Izraela, Holandii oraz Australii.

Tenor Miłosz Gałaj jest solistą Opery Bałtyckiej i Warszawskiej Opery Kameralnej. Jego stale poszerzany repertuar zawiera dzieła od baroku do współczesności, lirykę wokalną, formy kameralne oraz partie operowe i musicalowe. Dyrygent Tomasz Chmiel to również aranżer i producent muzyczny. Jest dyrygentem gościnnym Filharmonii Krakowskiej, Rzeszowskiej, Częstochowskiej, Dolnośląskiej, Szczecińskiej, NOSPR. Współpracuje z Operą Krakowską. Przez lata związany z Teatrem Muzycznym w Lublinie, z Krakowską Operą Kameralną.

Występujący w koncercie Chór, który działa przy Filharmonii od 2009 roku przygotował do kolędowego występu jego założyciel i dyrygent Benedykt Błoński. Chór nieustannie się rozwija. Atrakcyjny repertuar a cappella oraz wokalno-instrumentalny o wysokim stopniu trudności w profesjonalnym wykonaniu Chóru stanowi o pozycji tego zespołu w lokalnym i krajowym środowisku muzycznym.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB