Wigilia i kolędowanie mieszkańców olsztyńskiego Zatorza [PROGRAM]

2015-12-17 15:44:26 (ost. akt: 2015-12-17 15:46:13)
W plenerzeW plenerze Olsztyn, Zatorze 18 grudnia 2015
Wigilia i kolędowanie mieszkańców olsztyńskiego Zatorza [PROGRAM]

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Przedświąteczny czas to okazja do sąsiedzkich spotkań. Mieszkańcy Zatorza postanowili zjeść wspólnie wigilię, udekorować choinki na ulicach i kolędować. Pierwsze spotkanie już w najbliższy piątek (18.12), a następne w niedzielę (20.12).

— W piątek organizujemy Wigilijne Spotkanie Sąsiedzkie — zaprasza Jarosław Skórski z Rady Osiedla Zatorze. — Będą warsztaty tworzenia ozdób choinkowych, pośpiewamy kolędy, nie zabraknie występów i poczęstunku.

Początek piątkowego wydarzenia o 17:00 w Szkole Podstawowej Nr 13 przy ul. Puszkina 11. Tymczasem dwa dni później (niedziela, 20 grudnia) kolędowanie na podwórkach Zatorza połączone z ubieraniem bożonarodzeniowych drzewek.

Początek o 16:30 na "Podwórku na Puszkina". Później kolędnicy przejdą w pobliże MZPiTU przy al. Wojska Polskiego oraz do ogródka jordanowskiego przy ul. Klasztornej.

PEŁEN PROGRAM SPOTKAŃ NA ZATORZU

>> piątek (18.12), godz. 17:00-19:00 — SP 13, ul. Puszkina 11
Wigilijne Spotkanie Sąsiedzkie, m.in. warsztaty dla mieszkańców (kreatywne ozdoby choinkowe, kolędy znane i nieznane, ozdabianie pierników), dzielenie się opłatkiem, wspólne śpiewanie kolęd, Mały Duet Klarnetowy, Dziecięce Niebo, Okolicznościowa Orkiestra Bożonarodzeniowa, poczęstunek

>> niedziela (20.12), godz. 16:30-18:00 — Kolędowanie na podwórkach i ulicach Zatorza
Rozpoczęcie na "Podwórku na Puszkina" obok SP 13 (wspólne ubieranie choinki), następnie przemarsz z muzyką, lampionami i kolędami w dwa kolejne miejsca i znów ozdabianie drzewek: przy ul. Wojska Polskiego (obok MZPITU), plac zabaw przy ul. Klasztornej (obok Kościoła o.o. Franciszkanów). Podsumowanie wydarzenia odbędzie się właśnie tam około 17:30.

Ważne! Organizatorzy proszą o przyniesienie prostych instrumentów rytmicznych, ozdób choinkowych i lampionów w niedzielę oraz w miarę możliwości jedzenia w piątek na wspólny wigilijny stół w piątek.

Organizatorzy: Forum Animatorów Społecznych, Grupa sąsiedzka "Na Puszkina", Rada Osiedla Wojska Polskiego, Rada Osiedla Zatorze, Szkoła Podstawowa nr 13, Rada Rodziców SP13, Fundacja Kółko Graniaste, Stowarzyszenie "Nasze Jakubowo"

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB