Zagraj na bębnach jak zawodowiec. Warsztaty w Planecie 11

2015-12-28 12:44:46 (ost. akt: 2015-12-28 12:45:36)
Muzyka Olsztyn, Planeta 11, al. Piłsudskiego 38 4 stycznia 2016
Zagraj na bębnach jak zawodowiec. Warsztaty w Planecie 11

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Niepowtarzalna okazja poznania specyfiki gry na afrykańskich bębnach Djembe pojawi się w Olsztynie już 4 stycznia. Pokaz i miniwarsztaty w Planecie 11 poprowadzi Łukasz Weranis (Doktor King).

Nauka gry na Djembe jest świetną zabawą. Doskonale rozwija koordynację wzrokowo-ruchową. Dostarcza niezwykłej energii, rozładowuje napięcia i uwalnia tłumione emocje. — Nie musisz mieć żadnego przygotowania muzycznego. Będziesz się uczyć od podstaw, krok po kroku, wnosząc swój wkład w dany rytm — zachęca Jacek Smółka, kierownik Planety 11, filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

Granie na bębnach to również świetny sposób na integrację grupy oraz rozwijanie umiejętności pracy w zespole. — Zapraszamy dzieci, młodzież, osoby dorosłe i seniorów. Miejsce dla siebie znajdą zarówno początkujący, jak i ci, którzy mieli już wcześniej kontakt z instrumentem — dodaje Smółka.

Prezentacja będzie jednocześnie zaproszeniem do nabywania i rozwijania umiejętności gry na bębnach w ramach szkoły Djembe Kings, która rozpoczyna swoją działalność od stycznia. Idea szkoły to promowanie integracji i edukacji przez muzykę i sztukę dla różnych grup. Wyłoniła się z pasji oraz niepowtarzalnych doświadczeń radości i satysfakcji, jaką można czerpać z gry na bębnach. Uniwersalny charakter warsztatów: muzyczny, kulturowy, terapeutyczny, psychologiczny, humorystyczny, sprawia, że zajęcia nadają się do szkoleń o różnym charakterze, o różnych celach i dla różnych grup.

Zajęcia będą odbywać się w kameralnych zespołach (maksymalnie 15-osobowych), na profesjonalnych instrumentach muzycznych najwyższej klasy. Pomysłodawca i prowadzący Łukasz Weranis (Doktor King, Na Bębnach King) gra na kubańskich congach i afrykańskich bębnach Djembe od 1997 roku.

Występował i współtworzył m.in. z artystami: Tomasz Tomson Lach, Wojtek Łozo Łozowski (Afromental), Michał Wasilewski (XXANAXX), Dj Adamus, The Skin & Blister Band (Southern Country Rock and Blues). Koncertował m.in. w: Ministry of Sound Club, Londyn; Audio Club, Brighton; Mango, Reading; The Duchess of Cambridge, Windsor; Royal Ascot Racecourse, Ascot.

Jest założycielem i członkiem olsztyńskiego zespołu Ejtobangla, autorem muzyki i tekstów. Współpracuje z najlepszymi didżejami, promując grę na bębnach, m.in. do muzyki klubowej.

Pokaz gry na afrykańskich bębnach Djembe i miniwarsztaty
4 stycznia (poniedziałek), godz. 16-18
Planeta 11, al. Piłsudskiego 38, Olsztyn

Materiały organizatora

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB