Amerykański wieczór w filharmonii

2016-01-11 12:24:40 (ost. akt: 2016-01-11 12:32:36)
Muzyka Olsztyn, Filharmonia Warmińsko-Mazurska 15 stycznia 2016
Filharmonia Warmińsko-Mazurska

Filharmonia Warmińsko-Mazurska

15 stycznia w filharmonii odbędzie się wieczór muzyki amerykańskiej. Rozrywka gwarantowana dla każdego słuchacza, bo będzie można posłuchać różnych gatunków muzycznych: jazzu, bluesa, muzyki filmowej, muzyki musicalowej oraz utworów symfonicznych.

15 stycznia 2016 r. o godz.19.00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej odbędzie się koncert pt. ”Z Nowego Jorku do Teksasu - American POP Koncert”. Będzie to spotkanie z muzyką, która każdemu słuchaczowi skojarzy się z Ameryką. Usłyszmy jazz i blues, muzykę musicalową z Broadwayu, utwory symfoniczne oraz muzykę filmową. A wśród kompozytorów takie nazwiska jak Cole Porter, George Gershwin, Aaron Copland, John Williams...

W muzycznej podróży po Ameryce Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej poprowadzi znakomity dyrygent Mariusz Smolij. Artysta dyryguje orkiestrami w Stanach Zjednoczonych i Europie. American Symphony Orchestra League, prestiżowa organizacja z siedzibą w Nowym Jorku zrzeszająca orkiestry symfoniczne w Ameryce Północnej, umieściła jego nazwisko na liście najwybitniejszych mistrzów batuty.
Mariusz Smolij dyrygował ponad 100 orkiestrami w 26 krajach na czterech kontynentach, występując na najbardziej prestiżowych estradach koncertowych świata, m. in. w nowojorskiej Carnegie Hall, w nowojorskim Lincoln Center, w Kimmel Center w Filadelfii, w ABC Hall w Johannesburgu, w Narodowym Centrum Kultury w Pekinie, w Concertgebouw w Amsterdamie, w Tonhalle w Zurichu czy w Salle Gaveau w Paryżu. W Polsce Mariusz Smolij często współpracuje z Polską Orkiestrą Kameralną oraz z orkiestrą Sinfonia Varsovia, z którą dokonał szeregu nagrań (dla Naxos i CDAccord) i którą prowadził również podczas tournées koncertowych w Japonii, we Francji oraz w USA. Artysta dyrygował gościnnie większością polskich zespołów filharmonicznych i radiowych, m.in. orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie podczas festiwalu Forum Lutosławskiego. W latach 2002-2004 pełnił funkcję dyrektora artystycznego Filharmonii Wrocławskiej oraz Festiwalu Wratislavia Cantans.
W Stanach Zjednoczonych Mariusz Smolij pełni funkcję dyrektora artystycznego orkiestry kameralnej Riverside Symphonia w New Jersey oraz Acadiana Symphony Orchestra w Louisianie.

W programie koncertu pt.” Z Nowego Jorku do Teksasu - American POP zostaną m.in. zaprezentowane następujące kompozycje:
John Williams – The Cowboys Overture (Texas)
Cole Porter/arr. Custer – Cole Porter Salute (Nowy Jork)
John Moss (arr) – The Best of Frank Sinatra (Las Vegas)
George Gershwin – Suita z Porgy and Bess (South Carolina)
Aaron Copland – Saturday Night Waltz & Hoe Down
Bob Krogstad (arr) – Curtain Up! (Nowy Jork)
The Phantom of the Opera, Chorus Line, Gypsy
John Williams – Harry’s Wondrous World (Hollywood/California)
Muzyka z filmu „Harry Potter”
George Gershwin – Embraceable You (Nowy Jork)
Fiddle Faddle (Kentucky)
Ward/Gates – America the Beautiful
Miller/Porter/ Prima Big Bands!

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB