Hesja pokaże najpiękniejsze fotografie lotnicze świata

2016-01-13 16:41:05 (ost. akt: 2016-01-13 15:29:51)
Wystawy GOK Dywity 16 stycznia 2016 17:00
Hesja pokaże najpiękniejsze fotografie lotnicze świata

Plakat promujący sobotnie spotkanie.

Autor zdjęcia: Materiały prasowe/Urząd Gminy Dywity

W sobotę (16 stycznia) w Dywitach odbędzie się wernisaż wystawy "Odloty hesji". Gościem będzie autor "odjechanych" zdjęć, legendarny Sławek "hesja" Krajniewski.

Już w najbliższą sobotę, gościem Gminnego Ośrodka Kultury w Dywitach, będzie czołowy fotograf lotniczy świata - Sławek "hesja" Krajniewski. - Podczas wernisażu w Dywitach Sławek Hesja Krajniewski, który jest jednocześnie prezesem Stowarzyszenia Polskich Fotografów Lotniczych Air-Action zaprezentuje swoje najlepsze zdjęcia, które powstały w bazach Polskich Sił Powietrznych oraz na pokazach lotniczych w Europie i USA w latach 2010-2012 - zapowiadają organizatorzy.

Spotkanie zaplanowano na godz. 17 w GOK Dywity. Wernisaż będzie za razem drugim spotkaniem z cyklu (Od)Loty Kultury.

Sławek "hesja" Krajniewski - Urodził się w 1969 roku w dzień wojska polskiego. Przygodę z fotografią rozpoczął od późnych lat 70-tych i aparatu marki Smiena. Później przyszedł czas na Zenita i licealne szkolne koło fotograficzne, które prowadził przez prawie 4 lata. Wraz z zakupem pierwszej lustrzanki Nikona rozpoczął się jego związek z tą japońską marką. Do listopada 2009 roku hesja pełnił funkcję prezesa w Stowarzyszeniu Nikon Klub Polska a obecnie jest wykładowcą na Akademii Nikona. Sławek Krajniewski jest pomysłodawcą i prezesem Stowarzyszenia Polskich Fotografów Lotniczych Air-Action (www.spfl.pl). W 2010 roku uruchomił projekt „Odloty hesji” składający się z wystaw fotograficznych oraz albumów z jego fotografiami lotniczymi.

Źródło: Mat. prasowe UG Dywity

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB