Prelekcja „Dukat i inne... Olsztyńskie ikony powojennej architektury”

2016-01-25 09:02:02 (ost. akt: 2016-01-25 09:05:07)
Kultura Olsztyn, Centrum Techniki i Rozwoju Regionu „Muzeum... 26 stycznia 2016
Prelekcja „Dukat i inne... Olsztyńskie ikony powojennej architektury”

Autor zdjęcia: mat. MOK

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Nowoczesności MOK przy ul. Knosały 3b, gdzie we wtorek, 26 stycznia, odbędzie się prelekcja dr. Marcina Wakara pt. „Dukat i inne... Olsztyńskie ikony powojennej architektury”, związana z finisażem wystawy pt. „Olsztyn – 70 lat rozwoju w granicach państwa polskiego”. Początek spotkania o godz. 18.00. Wstęp wolny

Prelekcja pt. „Dukat i inne... Olsztyńskie ikony powojennej architektury” związana z finisażem wystawy „Olsztyn – 70 lat rozwoju w granicach państwa polskiego”. W jej trakcie przypomniana zostanie nieodległa historia olsztyńskiej architektury na przykładzie trzech obiektów: PDT „Dukat”, Dworca Głównego PKP-PKS oraz nieistniejącego już kina „Kopernik”. Ponadto zaprezentowany zostanie pokaz slajdów, w ramach którego obejrzeć będzie można fotografie i projekty, których nie udało się włączyć do wystawy.

Swego nie znacie to cykl prelekcji, których tematyką są mniej znane lub
kontrowersyjne zagadnienia związane z historią i zabytkami Warmii i Mazur. Podczas spotkań historycy, autorzy publikacji, pasjonaci lokalnej historii i sztuki oraz przewodnicy po Warmii i Mazurach prezentują nieznane bądź zapomniane oblicze naszego regionu. Wśród minionych prelekcji m.in.: „Symbolika olsztyńskiej architektury”, „Życie artystyczne w przedwojennym Olsztynie”, „Olsztyńskie browary” czy „Siedziby olsztyńskich szpitali”.

mat. MOK Olsztyn


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB