Kawałki duszy w zdjęciach Pawła

2016-01-26 22:49:35 (ost. akt: 2016-01-26 22:53:18)
Kultura 3 lutego 2016 - 10 lutego 2016
Kawałki duszy w zdjęciach Pawła

Autor zdjęcia: Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie

Kawałki duszy uchwycone w aparacie Pawła Babskiego są tematem wystawy „Odyseje”, której wernisaż odbył się niedawno w iławskiej bibliotece publicznej. Zdjęcia, niezwykła osobowość autora oraz jego wrażliwość zachwyciły gości wernisażu, a bardzo osobista opowieść o drodze Pawła do fotografii przybliżyła nie tylko autora ale także wyjaśniła symbolizm w jego pracach.

Sam autor tak mówi o swoich pracach: „Wystawa jest powiązana mocno z tematem Odysei. Utwór, który opowiada o tułaczce, o powrocie króla Itaki do domu. Podróż ta trwała długo i była pełna przeszkód, oraz niebezpieczeństw, ale jak wiadomo Odyseusz wrócił do Itaki. Wystawa opowiada o powrotach, tęsknotach, o walce o ten powrót, bo każdy sportowiec, żołnierz, wojownik, każdy ma powód, żeby zakończyć "służbę", skończyć to co ma do zrobienia i wrócić do swoich najbliższych. Odyseja też jest związana ze mną, bo to jest też mój powrót do pasji, którą kiedyś utraciłem.”

Dużym wsparciem dla Pawła były spotkania w Iławskich Zakładach Fotograficznych i pomoc Emilii Bartkowskiej, która jest dla niego nauczycielem i przewodnikiem po sztuce fotografii.

Wystawę można oglądać do 10 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Iławie, ul. Jagiellończyka 3;
a zdjęcia Pawła można nabyć, przekazując dowolną kwotę na konto Fundacji Na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Nowa Nadzieja: 95 2490 1028 9000 0001 4800 0267 z dopiskiem JAKUB FAFLUS, ponieważ, jak mówi autor: „Te zdjęcia, ta wystawa to takie moje małe kawałki duszy, poskładane w całość, które każdy może mieć na własność pomagając przy tym choremu chłopcu, czyli komuś, kto naprawdę tej pomocy potrzebuje…”

Kubuś cierpi z powodu zaburzeń nieprorozwojowych na podłożu genetycznym. Aby mógł kontynuować intensywną rehabilitację, potrzebuje wsparcia nie tylko finansowego, ale także przedmiotowego i emocjonalnego. Dzięki wsparciu będzie on mógł kontynuować rehabilitację na wysokim poziomie z wyspecjalizowanym zespołem terapeutów.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MBP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB