Czerwony Tulipan na Walentynki!

2016-01-28 14:21:35 (ost. akt: 2016-02-11 15:48:41)
Muzyka 14 lutego 2016
Czerwony Tulipan na Walentynki!

Autor zdjęcia: Arch. WCK

14 lutego w Węgorzewskim Centrum Kultury wystąpi grupa Czerwony Tulipan.

Zespół Czerwony Tulipan powstał w 1985 roku w Olsztynie. Od początku istnienia kształt artystyczny zespołu tworzyli: Ewa Cichocka (śpiew), Krystyna Świątecka (śpiew), Stefan Brzozowski (śpiew, gitara akustyczna, kierownictwo artystyczne) oraz zmieniający się muzycy.

Od 1992 roku skład zespołu Czerwony Tulipan ustabilizował się i obecnie tworzą go wyżej wymienieni plus: Andrzej Czamara (gitara akustyczna) i Andrzej Dondalski (gitara basowa).

Czerwony Tulipan tworzy i śpiewa piosenki "uczucia", czyli poetyckie i kabaretowe, zawsze literackie lub jak nazywają je niektórzy "piosenki artystyczne". Współpracuje z "Kabaretową Sceną TRÓJKI" i należy do "Krainy łagodności". Koncertował w Europie (Rosja, Niemcy, Francja, Szwecja, Austria, Węgry, Litwa), był z koncertami w USA i Kanadzie, gra koncerty w całej Polsce. Brał udział w wielu programach telewizyjnych i radiowych. Związany z Olsztynem (miejscem zamieszkania). Inicjuje koncerty, przeglądy, festiwale na terenie Warmii i Mazur. Wydał 10 płyt CD oraz DVD zatytułowane "OBRAZY i obrazki" - koncert na Zamku w Olsztynie (25 czerwca 2007 roku).

Czerwony Tulipan wystąpi 14 lutego w Węgorzewskim Centrum Kultury. Bilety można kupić w WCK w Węgorzewie i Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku.

mat. pras.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB