Kabanos i Łydka Grubasa zagrają w Anderze

2016-01-29 12:45:13 (ost. akt: 2016-01-29 12:55:30)
Muzyka Andergrant (Olsztyn) 6 lutego 2016 19:00
Kabanos i Łydka Grubasa zagrają w Anderze

Plakat promujący koncert.

Autor zdjęcia: Mat. prasowe organizatora koncertu

W sobotę (6.02) na scenie olsztyńskiego klubu Andergrant wystąpią Łydka Grubasa i Kabanos. - Zapraszamy bardzo serdecznie na koncert, na którym każdy dostanie potężną dawkę soczystego rocka, żartobliwych, ale dobrych tekstów z przeróżnym przesłaniem - zachęca Bartek Krusznicki.

Kabanos to ewenement polskiej sceny niezależnej, zespół taki sam jak
żaden. Grupa powstała w 1997 roku w Piasecznie, z inicjatywy Zenka, który nie potrafił ani śpiewać, ani grać, ale miał głowę pełną pomysłów. Po raz pierwszy o Kabanosie zrobiło się głośno w 2000 roku za sprawą chałupniczych przeróbek rockmetalowych szlagierów z absurdalnymi, żulerskimi tekstami okraszonymi cytatami z filmów Stanisława Barei. Zyskali sobie tłumy zwolenników dzięki regularnie wydawanym własnym sumptem płytom i coraz większymi, organizowanymi samodzielnie, trasami koncertowymi. Ich rosnąca popularność zaprowadziła ich na Przystanek Woodstock, na którym wystąpili trzykrotnie, na małej i dużej scenie oraz w Pokojowej Wiosce Kryszny. Piąta płyta Kabanosa, „Balonowy Album” to esencja cienkiej kiełbasy na jednym krążku. Następca „Dramatu Współczesnego” to bardziej powrót do klimatów „Flaków” i „Kiełbi” aniżeli kontynuacja mrocznego i progresywnego mięsa. Wśród gości na płycie pojawił się Piotr „Makak” Szarłacki, osobistość z Antyradia, związana z Kabanosem od roku 2000 dzięki Radiostacji, a także Zacier, artysta, który z zespołem koncertował na pierwszej wielkiej trasie „Wódka i Zakąska Tour 2010”.

Łydka Grubasa to olsztyński zespół rockowy, który wyewoluował z bólach z "poważnych" zespołów, również strasznie metalowych. Początki datuje się na rok 2000, w trakcie kilkunastu lat istnienia kapela doświadczyła wielu zawirowań personalnych o gatunkowych. Ostatecznie stanęło na braku konwencji, czego rezultatem jest muzyczny bigos sięgający do wszelakich klimatów, acz ostatecznie opierający się na ostrych gitarach, melodyjnych refrenach i prześmiewczym przesłaniu. Łydka ma na koncie dwie płyty studyjne - "Bąż Woa" i "Perpetuum Debile", na rok 2016 szykuje trzeci album. Zespół obraca się w kręgach podziemnych, nagrywając i wydając płyty własnym sumptem i starając się nieść wesołą nutę bez zbędnego napinania się. W dorobku ma od groma koncertów klubowych, plenerowych, festiwalowych, zlotowo-motocyklowych i innych. Łydce udało się również przejść eliminacje i wystąpić na Przystanku Woodstock.

Koncert Łydki Grubasa i Kabanosa
6.02 (sobota), godz. 19
Andergrant, Olsztyn

Źródło: Mat. prasowe organizatora koncertu

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. sdfsdff #1926593 | 5.172.*.* 6 lut 2016 15:46

    Andergrant nie nadaje sie na koncerty, jakaś kpina. No chyba, że dla 15 osób. Brak sceny... piwnica.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz