Mazurskie Ekstremalne Zawody na Orientację – Rajd Krutyni 2016

2016-02-11 13:02:27 (ost. akt: 2016-02-11 13:08:41)
SportW plenerze 18 czerwca 2016
Mazurskie Ekstremalne Zawody na Orientację – Rajd Krutyni 2016

Autor zdjęcia: Archiwum Organizatora

Przeznaczony dla amatorów turystyki aktywnej o dobrej kondycji fizycznej i wytrzymałości psychicznej. Już 18 czerwca odbędą się Mazurskie Ekstremalne Zawody na Orientację – Rajd Krutyni 2016.

Przejść przez tajemnicze leśne zakamarki i zarośla. Przepłynąć kajakiem mazurskie jeziora, rzeki i bagna. Przejechać rowerem mazurskie dukty, polany oraz łany zbóż. Do pomocy tylko mapa, kompas oraz siła własnego ciała i umysłu. Ruszyły przygotowania do trzeciej edycji Mazurskich Ekstremalnych Zawodów na Orientację – Rajd Krutyni 2016.

Tegoroczna impreza będzie się różnić od poprzednich, gdyż zapraszamy nie tylko duety, ale i singli. Podczas jednodniowej rywalizacji w okolicach rzeki Krutyni zawodnicy będą mieli do pokonania 25-120 km, zależnie od kategorii. W tym roku organizatorzy zawodów na orientację przygotowali cztery trasy:

Ekstremalna
Skrajnie wyczerpująca trasa, którą należy pokonać kajakiem, rowerem i pieszo. Propozycja dla osób, które chcą sprawdzić granice swojej wytrzymałości fizycznej i psychicznej.
kajak – ok. 16 - 20 km
BnO (Bieg na Orientację) – ok. 5 - 7 km
Rower – ok. 80 – 100 km

Rekreacyjna
Doskonały przepis na wakacyjną przygodę na Mazurach, także w parach! To propozycja poznania regionu na rowerze, kajakiem i pieszo! Przygoda łącząca w sobie tajemnicę, emocję i adrenalinę!
kajak – ok. 5-7 km
rower - ok. 30-40 km
BnO (Bieg na Orientację) – ok. 3 km

Rowerowa

Odpowiedź na zew przygody i chęć odkrywania świata na dwóch kółkach. Zawodnik otrzymuje mapę i ma do pokonanie trasę w przepięknej scenerii szlaku kajakowego Krutyni. Tylko determinacja i chęć zwycięstwa doprowadzi go do mety. Idealna propozycja sprawdzenia swoich możliwości w mazurskim terenie!
BnO (Bieg na Orientację) – ok. 5 km
Rower – ok. 100 – 130 km

Piesza
Trasa skierowana do miłośników wędrówek. Pozwala w niebanalny sposób z mapą i kompasem w ręku spędzić aktywnie czas na łonie mazurskiej natury. To również nieszablonowa możliwość sprawdzenia swojej kondycji fizycznej i hartu ducha.
Bieg ok. 17 km
BnO (Bieg na Orientację) ok. 5-7 km

Wszystkie trasy będą zawierać etap – bieg na orientację, podczas którego zadaniem zawodników będzie jak najszybsze przebycie określonego odcinka wyznaczonego punktami kontrolnymi. Którędy uczestnicy rajdu pokonają dystans pomiędzy kolejnymi punktami, zależy tylko od ich: sprawności poruszania się w terenie, zmysłu orientacji i strategii.

Bazą rajdu jest jak co roku Stanica Wodna PTTK w Sorkwitach. Nowością jest możliwość startu indywidualnie!

Nie czekaj! Zmierz się z własnymi słabościami, dąż do celu bez względu na pogodę, teren, znajomość mapy.
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB