Wieczór z flamenco w Sowie

2016-02-15 07:37:00 (ost. akt: 2016-02-15 10:38:11)
Inne Galeria Sowa 5 marca 2016
Wieczór z flamenco w Sowie

Autor zdjęcia: Materiały prasowe/Galeria Sowa

Flamenco to sztuka pełna emocji. To dzielenie się swoją wrażliwością. To zaproszenie do wspólnej podróży. To radość, zabawa, melancholia oraz MIŁOŚĆ.

5 marca w Galerii Sowa wystąpią:

ELIZA LA MORA
Tancerka, choreograf i instruktorka tańca flamenco. Stypendystka i absolwentka Fundación Cristina Heeren de Arte Flamenco w Sevilli.W 2012 roku wzięła udział w XIII. edycji konkursu dla młodych tancerzy flamenco (XIII Concurso Andaluz de Jóvenes Flamencos) organizowanym przez stowarzyszenie peñas flamencas z całej Andaluzji. W maju 2013 roku została wybrana przez fotografa Javiera Caró do uczestnictwa w wystawie fotografii pt. “Habitantes del Flamenco” (“Mieszkańcy flamenco”) prezentującej tancerki flamenco z krajów całego świata. Jej zdjęcie stało się wizytówką wystawy. We wrześniu 2013 roku Eliza i Diaa Eddin Homsy zaprezentowali swój autorski spektakl flamenco El Armario podczas Nocy Kultury w Norrköping (Szwecja). W 2014 i 2015 roku uczestniczyła w cyklu koncertów flamenco Miércoles a compás organizowanym przez sewilskie Centrum Sztuki Współczesnej w zabytkowym Monasterio de la Cartuja oraz wystąpiła w cyklu Domingos Flamencos zainaugurowanym przez Peña Cultural Flamenca Fernando del Valle – Niño de la Alfalfa w Sewilli. Na przełomie kwietnia i maja 2015 roku, wzięła udział w Festiwalu ‘Let’s Sing and Dance for Peace’, występując w duecie z tancerzem Diaa Eddin Homsy na deskach Opery Narodowej w Erywaniu (Armenia).

DIAA EDDIN
Tancerz, instruktor i choreograf tańca flamenco. Trenował również balet, taniec nowoczesny i współczesny. W 2004 roku dołączył do grona tancerzy Teatru Tańca Enana (Syria), z którym odbył tournee po większości krajów arabskich, a w 2006 roku wziął udział w ceremonii otwarcia i zamknięcia Igrzysk Azjatyckich w Ad-Dauha (Katar). Pod koniec 2007 roku opuścił Teatr Tańca Enana. Kontynuując poszukiwania artystycznej tożsamości, rozpoczął współpracę z Teatrem Tańca Caracalla w Libanie. Wraz z grupą Caracalla wystąpił w zakrojonych na szeroką skalę spektaklach tanecznych, które zaprezentowano podczas światowego tournee w Libanie, Algierii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Chinach, Francji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. W 2010 roku podjął decyzję o wyjeździe do Hiszpanii (kursy w madryckiej szkole Amor de Dios i w Casa Patas). Naukę kontynuował w Sewilli w renomowanej szkole Fundación Cristina Heeren de Arte Flamenco, czerpiąc z doświadczenia wspaniałych nauczycieli tańca, takich jak Alberto Sellés, Ana Morales, Luisa Palicio, Tamara Lucio, Ramón Martinez, José Vidal "El Lebri", Antonio Molina "El Choro", Milagros Menjíbar i Javier Barón. Swoją karierę taneczną kieruje obecnie w stronę nurtu flamenco contemporáneo, trenując pod okiem maestro Marco de Ana.

MATEO EL GALLITO
Z wykształcenia pedagog pianista. Od wielu lat również tancerz i śpiewak flamenco. Kształcił się w Maladze, Sevilli, Jerez de la Frontera u Juan Parra Morón, Ramón Martinéz, w Akademii CONTRATIEMPO. Założyciel zespołu REMEDIOS (r.2002), który istnieje do dzisiaj. W r.2003 otrzymał z zespołem w finale konkursu "Nowe twarze jazzu słowackiego" nagrodę za "Najlepszą grupową interpretację i koncepcję".
W latach 2005-2006 występował z GIPSY KINGS i światowej sławy gitarzystą Gerardo Nuñez i tancerką Carmen Cortés. Autor, współautor i wykonawca (tancerz, muzyk) programów "SANGRE FLAMENCA","ENCUENTRO FLAMENCO", "DON QUIJOTE", "SYMFONIA FLAMENCA" "AL-ALBA"
Aktualnie współpracuje z GALLITO BAND i z Tablao flamenco w Warszawie. Discografia:
VENDAVAL(2004),DUNYA((2005),CARDAMON((2007)

TOMASZ SKŁODOWSKI - zdolny gitarzysta akompaniujący od lat tancerzom flamenco w Polsce. Obecnie współpracuje z warszawskim Tablao.

BILETY W CENIE 35zł dostępne od 15 lutego w Galerii Sowa
rezerwacje: studiorytm@interia.eu

Zapraszamy

Galeria Sowa
ul. Zamkowa 2 Olsztyn

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB