"Syreni śpiew" w olsztyńskim BWA

2016-02-22 13:07:36 (ost. akt: 2016-02-22 13:31:33)
Wystawy 8 marca 2016 - 10 kwietnia 2016
Syreni śpiew w olsztyńskim BWA

Autor zdjęcia: mat. BWA

8 marca o godz. 18 w olsztyńskim BWA odbędzie się wernisaż wystawy Izy Moczarnej-Pasiek "Syreni śpiew". Autorka zaprosiła dojrzałe kobiety do refleksji nad kobiecością, czego skutkiem jest wspomniana wystawa.

- Projekt "Syreni śpiew" zaprosił dojrzałe kobiety do refleksji nad swoją kobiecością. Do spojrzenia na różne jej aspekty i odnalezienia granicy pomiędzy tym, co własne/osobiste, a tym, co narzucone przez kulturę i społeczeństwo. Przez okres dziesięciu miesięcy spotykałyśmy się w gościnnej przestrzeni Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej, gdzie dyskutowałyśmy, śmiałyśmy się, płakałyśmy, spierałyśmy, czytałyśmy, śpiewałyśmy i oddychałyśmy świadomie, eksplorując różne obszary kobiecości i badając ich granice - mówi Iza Moczarna-Pasiek.

Iza Moczarna-Pasiek to artystka, fotografka, feministka. W swoich projektach walczy ze stereotypowym postrzeganiem kobiecości. Ukazuje obszary kobiecego życia ukryte za zasłoną tabu zbudowanego przez religię i kulturę polskiego społeczeństwa. Jest autorką pierwszego w Polsce „Kalendarza Amazonek 2005”, w którym kobiety po mastektomii pozują do aktów, projektu „Cięcie”, w którym modelkami są łyse kobiety czy „Hardej Wenus”, gdzie przed obiektywem rozbierają się kobiety większych rozmiarów.

Wystawa czynna od 8 marca do 10 kwietnia w sali kameralnej.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB