Koniec Świata z nową płytą w Olsztynie!

2016-02-29 09:26:47 (ost. akt: 2016-02-29 09:27:28)
Muzyka Olsztyn, Nowy Andergrant, ul. Kołobrzeska 32 4 marca 2016
Koniec Świata z nową płytą w Olsztynie!

Autor zdjęcia: Klara Drenceni

Koniec Świata to rock&rollowo-folkowa wizytówka Śląska. Od 2000 roku zagrali ponad 1000 koncertów w Polsce, a także Niemczech, Czechach, Słowacji i Ukrainie. Byli na największych festiwalach: Przystanek Woodstock, Jarocin, Seven Festival, Cieszanów Festival, Odjazdy. Na siedmiu albumach wydanych przez Koniec Świata, znajdziemy energetyczne utwory o miłości, rewolucji i życiu w metropolii, zawieszonej gdzieś poza czasem i szerokością geograficzną. Zespół zagra 4 marca w pubie Andergrant z materiałem z najnowszej płyty.

God Shave the Queen to siódmy studyjny album katowickiej grupy Koniec Świata.
Na krążku wydanym nakładem firmy Lou & Rocked Boys znalazło się 12 nowych kompozycji, które wręcz urywają wszystkie możliwe zawory bezpieczeństwa oraz burzą wszystko co jeszcze nie zostało wyburzone.

Trąby wraz z sekcją dętą kruszą mury parlamentarnych zamków, a rock’n’rollowe gitary­ warczą niczym wygłodniałe psy na swoich oligarskich panów. Sekcja rytmiczna pulsuje niczym czysta, błękitna krew w ciele księżniczki Carmen, a harmoszka gra jak katarynka na rogu Marszałkowskiej podczas obchodów Święta Niepodległości.

Tekstowo jest jak zawsze w „końcoświatowym” kajeciku, czyli po polsku, politycznie, społecznie, piracko, po szyję w balangowej miłości, którą to sprayem na murze wytatuował sam Banksy.

Trasa promująca to wydawnictwo będzie ma dwie odsłony: wiosenną i jesienną. Wiosenna rozpocznie się koncertami w Wielkiej Brytanii i zakończy w rodzinnych Katowicach. Gościem trasy będzie zespół Radio Bagdad, który pojawi się na niektórych koncertach.

Koncert — Koniec Świata, Radio Bagdad
4 marca (piątek), godz. 20:00
Pub Andergrant, ul. Kołobrzeska 32, Olsztyn


Wejście 19:00, start: 19:30
Bilety: 20 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu)
AnderGrant, Sarmata, RockFan, www.andergrant.com


Koniec Świata "Anioł i Diabeł" — singiel promujący płytę:

materiały prasowe

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB