Lao Che w Mrągowie!

2016-02-29 10:43:23 (ost. akt: 2016-02-29 10:49:23)
Muzyka 24 kwietnia 2016
Lao Che wystąpi w Płońsku (na Rutkach) 26 czerwca

Lao Che wystąpi w Płońsku (na Rutkach) 26 czerwca

Autor zdjęcia: laoche.art.pl

Już 24 kwietnia o godzinie 18. w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie odbędzie się koncert zespołu Lao Che. Ich kawałki to coś więcej niż tylko świetna i niepowtarzalna muzyka, która łączy w sobie wpływy różnych gatunków muzycznych: rocka, elektroniki, fusion czy hip-hopu. Przyjdźcie i sami się przekonajcie.

Wyjątkowe teksty charyzmatycznego lidera zespołu Huberta "Spiętego" Dobaczewskiego znalazły się w podręcznikach do języka polskiego dla szkół średnich. LAO CHE jest jednym z najpopularniejszych zespołów alternatywnych w Polsce.

Zespół został założony w Płocku, w 1999 roku, przez byłych członków grupy Koli. Ich muzykę określa się terminem crossover, gdyż gatunek muzyczny, który uprawiają, wykracza poza standardowe ramy rocka. Formacja zyskała największą popularność wydając w 2005 roku swoją drugą płytę zatytułowaną Powstanie Warszawskie. Tego samego roku, na zamówienie Muzeum Powstania Warszawskiego, grupa nagrała singiel Czerniaków. W 2012 roku muzycy zostali uhonorowani Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz popularyzacji i upamiętniania Powstania Warszawskiego.

4 marca 2015 r. ukazała się nowa płyta Lao Che zatytułowana Dzieciom.
Choć tytuł nawiązuje do Brzechwy i jego Brzechwa dzieciom, nie jest to wcale płyta dla dzieci. Raczej dla dorosłych dzieci, dla tych, którzy mają dzieci i dla wszystkich, którzy byli kiedyś dziećmi. Spięty prezentuje głęboką problematykę codzienności w tonie zatroskanym, z pewną dozą dydaktyzmu - co pozostaje w kontraście do warstwy muzycznej. Jest to najbardziej spontanicznie i żywiołowo stworzona płyta w dotychczasowym dorobku grupy, a do tego bardzo melodyjna i śpiewna.

Grupa wystąpi w składzie:
Mariusz "Denat" Denst - sampler, animacja
Hubert "Spięty" Dobaczewski - śpiew, gitara rytmiczna
Michał "Dimon" Jastrzębski - perkusja
Filip "Wieża" Różański - instrumenty klawiszowe
Rafał "Żubr" Borycki - gitara basowa
Maciek "Trocki" Dzierżanowski - instrumenty perkusyjne

Bilety: 30 zł - przedsprzedaż do 31.03.16 , 40 zł - od 1.04.16 do nabycia w recepcji Centrum Kultury i Turystyki w godz. 14-21, tel. 89 743 34 66 lub online przez sysytem eko-bilet.
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB