Ukraiński folk w Sarmacie

2016-03-01 09:39:59 (ost. akt: 2016-03-01 09:51:53)
Muzyka 5 marca 2016
Ukraiński folk w Sarmacie

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Sasha Boole zagra 5 marca w olsztyńskim klubie Sarmata. Muzyk inspiruje się takimi wykonawcami jak Johnny Cash czy Bob Dylan. Dla wszystkich fanów folkowego brzmienia dobra zabawa gwarantowana. Start koncertu o godz. 21, wstęp darmowy!

Sasha Boole to jeden z najważniejszych przedstawicieli ukraińskiej sceny folkowej. Ale nie chodzi o folk w tradycyjnym swetrze i z kobzą, lecz o ten z whisky, opowieściami i ciągłą podróżą. Lubisz Boba Dylana, Johnny’ego Casha albo Neila Younga? Prawdopodobnie polubisz też Sashę.

Artysta gra na gitarze, banjo i harfie. Jego muzyka wypływa z amerykańskiego folku. To pierwotne, nieco brudne brzmienie. Sasha zagrał w zeszłym roku ponad sto koncertów na terenie Ukrainy, Białorusi i Mołdawii. Jesienią wydał album „Survival Folk” i po raz pierwszy przyjechał do Polski na trzy koncerty!

Koncerty wyszły tak dobrze, że agencja koncertowa Borówka Music ponownie zaprosiła Sashę do naszego kraju – do dzisiaj zagrał trzy swoje trasy koncertowe, ale grał też jako support takich zespołów jak CeZik & KlejNuty, Król, Lilly Hates Roses, Lao Che i Strachy Na Lachy. Niebawem Sasha wróci do Polski – pora na kolejną trasę!

Sasha Boole w Olsztynie
Kiedy: 5 marca 2016, godz. 21, klub Sarmata
Wstęp darmowy


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB