Pobiegaj z nami w Dniu Kobiet!

2016-03-02 14:00:37 (ost. akt: 2016-03-02 14:02:02)
Sport 8 marca 2016
Pobiegaj z nami w Dniu Kobiet!

Autor zdjęcia: Arch. prywatne/GC/graf

Dzień Kobiet w biegu? Oczywiście! Zachęcamy wszystkie panie do aktywnego świętowania 8 marca nad Jeziorem Długim! Pobiegajcie z naszymi trenerami, którzy przygotowali dla was ciekawy zestawi! Start godz. 18.

Drogie panie ta akcja jest skierowana do Was! Mimo natłoku codziennych obowiązków, trzeba znaleźć odrobinę czasu dla siebie. Gotowe na wyzwanie? W Dniu Kobiet w Olsztynie będzie rządził bieg. 8 marca spotykacie się z nami! Redakcja bezpłatnego magazynu „Fit nie Fat” zaprasza na godz. 18 na trening biegowy nad Jeziorem Długim. Odbędzie się on pod czujnym okiem naszych ekspertów. Elżbieta Cieśla z Olsztynka i jej mąż Jarosław mają na koncie udział w maratonach i wspólne sukcesy w ogólnopolskich biegach. Znani są jako Biegające Małżeństwo. Dla nich bieganie to pasja, którą dzielą się z innymi. Magdalena Mielnik natomiast to czołowa polska triathlonistka. Medalistka mistrzostw Europy. Jej cel to Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.

- Trening zaczniemy od 5-10 minutowego truchtu, by rozgrzać nasze mięśnie – opowiada Elżbieta Cieśla. - Po nim nastąpi rozgrzewka. To będą ćwiczenia dla par i takie, które możemy wykonywać pojedynczo. Pokażemy, że trening z partnerem to dobra zabawa. Gdy wszyscy już będą gotowi, zaczniemy ten właściwy z elementami fartlekowymi. To będzie bieg, w którym pobawimy się prędkością. Pomieszamy ze sobą wedle sił i kondycji uczestników biegu przyśpieszenia i zastosujemy je na różnych długościach dystansu, który pokonamy. Wszystko po to, by trening był ciekawy, a nie monotonny. Poza tym pracując tak zmiennym tempem szybciej spalamy tkankę tłuszczową, a na tym z pewnością zależy paniom. Na koniec oczywiście będzie rozciąganie – ponownie ćwiczenia w parach i pojedynczo.

Zapraszamy panie w każdym wieku. Trening będzie dostosowany do możliwości uczestniczek. Oczywiście panowie też mogą z nami biec. Pokonamy dystans około 5 km. Akcja jest bezpłatna.
- Dlaczego warto być aktywnym w życiu? Powodów jest mnóstwo. Przede wszystkim dla lepszego samopoczucia, dla endorfin, które są po treningu. Wówczas czujemy się szczęśliwsi, rozpiera nas energia. Poza tym gdy zaczynamy trenować, automatycznie staramy się zmieniać swoje nawyki żywieniowe i dietę na zdrowszą. W związku z tym smukleje nasza sylwetka, czujemy się lepiej, częściej się uśmiechamy, jesteśmy zadowoleni ze swego wyglądu. Gdy jesteśmy aktywni, lepiej potrafimy sobie rozplanować czas na ćwiczenia. Zapewniam, że gdy się chce, to się go znajdzie, nawet jakbyśmy pracowali na trzech etatach. Poznajemy nowych ludzi, też pozytywnie zakręconych jak my. W naszym przypadku, moim i męża, to biegacze, którzy nas motywują do dalszego działania – opowiada Ela Cieśla .

Już dziś zaplanujecie w swoim kalendarzu, że 8 marca spotykacie się z nami! Adidasy na nogi, wprowadźcie się w stan błogi!
- Chcemy, aby ten dzień był szczególnie wyjątkowy i pozostawił w nas wszystkich trwały ślad. Już dziś zapraszamy na wtorkowy bieg, to będzie dobra zabawa. Przygotowaliśmy też niespodzianki i konkursy. Aktywność jest teraz w modzie i my chcemy nią zarażać, stąd pomysł na akcję. Bądźcie zdrowo zabiegane! Chętne na przygodę? Musicie z nami być - zachęca Selena Popławska, koordynatorka akcji.
mn

Sprawdź nasze wydarzenie na Facebooku - Trening biegowy na 8 marca!


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. EWA #1948441 | 185.16.*.* 8 mar 2016 07:47

    Wybieram się!!!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz