Po prostu włóżcie buty i biegnijcie z nami!

2016-03-07 10:08:42 (ost. akt: 2016-03-07 13:59:45)
Sport 8 marca 2016
Po prostu włóżcie buty i biegnijcie z nami!

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Dość słodyczy i kwiatów na Dzień Kobiet! Drogie panie, czas zrobić coś dla siebie! To nasz prezent dla Was! Gotowe na wyzwanie? Spotykamy się 8 marca o godz. 18 nad Jeziorem Długim.

W Dzień Kobiet w Olsztynie będzie rządził bieg. 8 marca spotykacie się z nami! Zapraszamy na godz. 18 na trening biegowy nad Jeziorem Długim. Zbiórka na parkingu od ul. Leśnej. Zapraszamy panie w każdym wieku. Nie obawiajcie się, poradzicie sobie z pewnością. Trening będzie dostosowany do waszych możliwości. Oczywiście panowie też mogą z nami biec. Wyciągnijcie sportowe buty z szafy i wyjdźcie z domu. Zróbcie to dla siebie! Będziemy na was czekać z doświadczonymi biegaczami. Magdalena Mielnik to czołowa polska triathlonistka. Od zawsze towarzyszył jej sport. Każdą z dyscyplin, które tworzą triathlon poznała od podszewki. Zaczynała od pływania, kolejno były kolarstwo i bieganie.

– Aktywność i rozsądne jedzenie powinny być dziś normą przekonuje Magdalena Mielnik. - To nasz obowiązek względem naszego ciała. Przecież chcemy być zdrowi! Dziś można robić wiele - biegać, jeździć na rowerze, pływać, ćwiczyć w grupach. Sama mam około 16 treningów w tygodniu. Muszę być w formie, by pokonać rywalki. Poza tym zdrowe jedzenie jest smaczne i kolorowe. W sklepach pokazuje się coraz więcej zdrowych produktów, które możemy wykorzystywać w kuchni. Dlatego też warto namawiać ludzi, by zmieniali swoje nawyki żywieniowe, chodzili na treningi. Wówczas nie będą chorować, tylko lepiej się czuć, częściej uśmiechać, bo przecież sport to także endorfiny. Drogie panie, zachęcam was do aktywności, naprawdę warto! Okazją właśnie będzie wtorkowy trening biegowy nad Jeziorem Długim. Spotkajcie się z nami, by zarazić się aktywnością. W grupie jest siła. Będziemy was motywować.
Elżbieta Cieśla z Olsztynka i jej mąż Jarosław natomiast mają na koncie udział w maratonach i wspólne sukcesy w ogólnopolskich biegach. Znani są jako Biegające Małżeństwo. Obecnie przygotowują się do Biegu Rzeźnika.

- Moja przygoda z bieganiem zaczęła się niewinnie od Półmaratonu Jakubowego w 2012 roku - opowiada Elżbieta Cieśla. - Na te zawody zdecydowaliśmy się po 3-tygodniowym treningu, wcześniej nie biegałam. Szaleństwo, ale było fantastycznie. Wbiegliśmy na metę trzymając się za ręce! Zmęczeni, obolali, ale razem i uśmiechnięci! Dzięki tej aktywności poznałam swoje możliwości. Odkryłam, że tak łatwo się nie poddaję i nie odpuszczam. Co prawda, nie jestem zawodowcem, jednak gdy przygotowuję się do zawodów, trening i dietę traktuję priorytetowo. Dzięki bieganiu mam poukładany plan dnia. Wiem, że muszę wygospodarować na niego czas. Wychodzimy z mężem na trening nawet wtedy, gdy pada deszcz i wieje wiatr. Bieganie daje mi poczucie wolności. Po prostu wkładam buty i biegnę zapominając o całym świecie i różnych problemach.

Jak przekonują nasi trenerzy, trzeba być aktywnym. W Dzień Kobiet w szczególności, więc tego dnia bądźcie z nami. Trening zaczniemy od rozgrzewki. To będą ćwiczenia dla par i takie, które można wykonywać pojedynczo. Gdy wszyscy już będą gotowi, zacznie się ten właściwy z elementami fartlekowymi. To będzie bieg, w którym pobawimy się prędkością. Będzie raz wolniej, raz szybciej. Na koniec będzie rozciąganie – ponownie ćwiczenia w parach i pojedynczo. Jeśli przyjdą osoby, które biegają na co dzień, wówczas stworzymy grupę, której trening będzie mocniejszy.

- Oprócz aktywności przygotowaliśmy też konkurs, a w nim do zdobycia będą karnety do Body Perfect i siłowni Fitness Park, kosmetyki czy vouchery na metamorfozy. Wówczas makijaż i zdjęcia wykona Anna Szulc-Rutkowska, stylistka z Olsztyna. Będą też smaczne przekąski od LightBoxa oraz batony proteinowe od sklepu Zdrowa Żywność Zieleniak w Olsztynie. Nie zabraknie też pamiątkowych medali, które przygotuje samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Chętne na przygodę? Musicie z nami być - zachęca Selena Popławska, koordynatorka akcji.
mn

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. antoni #1948064 | 178.43.*.* 7 mar 2016 14:56

    oczywiście mój komentarz nie przeszedł

    ! - + odpowiedz na ten komentarz