PowerGrass &Goście na św. Patryka

2016-03-07 11:53:41 (ost. akt: 2016-03-07 12:02:31)
Muzyka Olsztyn, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych,... 17 marca 2016
PowerGrass &Goście na św. Patryka

Autor zdjęcia: mat. organizatora

W czwartek 17 marca (Dzień Świętego Patryka) w olsztyńskim CEiIK-u ruszamy w muzyczne rejony americany, czyli mieszanki stylów: folk, country, blues, rock wykonywanych w estetyce energetycznych przebojowych piosenek, ale też nastrojowych, pełnych uczucia ballad.

Zapraszamy na koncert PowerGrass & Goście. Gośćmi zespołu będą znani olsztyńscy artyści - Cezary Makiewicz i Paweł Szymański.

Ta niezwykle oryginalna na polskim rynku muzycznym grupa to:

- znakomici muzycy z Januszem Tytmanem, kierownikiem muzycznym, instrumentalistą i kompozytorem, znanym także z uczestnictwa w muzycznych projektach Muńka Staszczyka (Szwagierkolaska, T-love), Arek Krupa - skrzypek i kompozytor, związany przez lata z zespołem Johna Portera i Anity Lipnickiej, Maciej Sych, jeden z najzdolniejszych młodych gitarzystów polskiej sceny bluesowej oraz stylowa sekcja z Piotrem Ciemniewskim (perkusja) i Wojciechem Gomolińskim (bass).

- wspaniałe wokalistki-frontmanki: Beata Orbik, finalistka jednej z edycji telewizyjnego show the Voice of Poland i Krystyna Mazur, laureatka licznych konkursów wokalnych. Różnią się barwą głosu, sposobem interpretacji, ale gdy śpiewają razem to tworzą niezapomniane brzmienie.

Repertuar zespołu osadzony w stylu americany nawiązuje do nowoczesnego folku z elementami muzyki irlandzkiej, a także rocka, rhytm & bluesa,country, newgrassu.

Ten rodzaj muzyki staje się bardzo popularny na amerykańskim i europejskim rynku, łączy w sobie elementy tradycyjnych amerykańskich oraz współczesnych gatunków muzycznych, a wykonują go miedzy innymi Rosanne Cash i Sara Jarosz, Lucinda Williams i Bonnie Raitt, Lyle Lovett i John Hiatt.
Brzmienia mandoliny, skrzypiec, gitary akustycznej dają newgrassowe odniesienia. Zespół zbudował jednak własny, oryginalny styl interpretacji, który wyraża się w autorskich kompozycjach i tekstach pisanych w języku angielskim i polskim.

Jeden z utworów PowerGrassu pt. „No Angel” został w lipcu ub.r. Piosenką Dnia w I Programie Polskiego Radia. Sam zespół, który uczestniczył w wielu krajowych i międzynarodowych festiwalach muzycznych, został w 2015 roku laureatem prestiżowego ogólnopolskiego Plebiscytu „Dyliżanse” w kategorii Nowy Wykonawca Roku.

PowerGrass &Goście na Św. Patryka
17 marca 2016, godz. 18
Bilety w cenie 25 zł w kasie CEiIK-u (pon-sob. w godz.8.00-18.00).
Rezerwacje pod nr. tel. 89 513 17 34 lub koncertowo@ceik.eu

mat. CEiIK Olsztyn
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB