Zabytkowe motocykle w Ratuszu Staromiejskim. Jutro otwarcie wystawy [zdjęcia]

2016-03-10 14:24:35 (ost. akt: 2016-03-10 14:59:09)
Inne 11 marca 2016 - 31 marca 2016
Na wystawie obejrzymy 13 zabytkowych motocykli

Na wystawie obejrzymy 13 zabytkowych motocykli

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Już po raz trzeci elbląski Ratusz Staromiejski zapełni się zabytkowymi motocyklami. W piątek (11.03) o godz. 18 odbędzie się otwarcie tej wyjątkowej wystawy przygotowanej przez miłośników jednośladów z czasów Polski Ludowej.

— Odwiedzających wystawę będziemy prosili jedynie o wpis w księdze pamiątkowej i podzielenie się wrażeniami — zapowiadają organizatorzy.

To będzie niesamowita podróż w czasie. Oprócz samego oglądania motocykli sprzed lat będzie można również poczytać o ich historii, konstrukcji, danych technicznych oraz przeznaczeniu.
— Na wystawie nie zabraknie tak znanych naszym dziadkom i ojcom motocykli jak WFM, Junak, Shl, WSK czy Jawa — zapowiada Krzysztof Nowacki, organizator przedsięwzięcia. — To maszyny, które tak naprawdę „zmotoryzowały” Polaków. Mówi się, że dokonał tego fiat 126p, jednak pamiętajmy, że w latach 50., 60. takim najbardziej popularnym i dostępnym środkiem transportu był właśnie motocykl.

W Ratuszu Staromiejskim nie zabraknie również motocykli nieco „nowszych” z lat 80. Mowa tu m.in. o MZ ETZ 250 czy motorynce.
— To maszyny, jednoślady, ale również dziecięce marzenia — dodaje Krzysztof Nowacki. — Czasem spełnione, czasem nie, ale myślę, że nietrudno znaleźć kogoś, kto dziś jest dorosłym, dojrzałym człowiekiem, a marzył kiedyś o posiadaniu własnego motocykla, który wtedy był szczytem techniki.

Motocykle, które będą wystawione w Ratuszu Staromiejskim, użyczyli kolekcjonerzy: Radosław Nadworski, Wiesław Mroczek, Krzysztof Nowacki, Wojciech Staśkowiak, Sebastian Kwiatkowski i Filip Banaszek. Wystawa będzie można oglądać codziennie w godz. 9-18 do 28 marca. Wstęp na wystawę jest darmowy.
AKT

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Bart #1950359 | 178.43.*.* 10 mar 2016 14:54

    W końcu jakieś normalne zdjęcia na tej stronie!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz