CITY TRAIL w Olsztynie – ostatni bieg już w sobotę

2016-03-11 10:00:09 (ost. akt: 2016-03-11 10:17:19)
Sport 13 marca 2016
CITY TRAIL w Olsztynie  – ostatni bieg już w sobotę

Autor zdjęcia: mat. prasowy/City Trail

Od października nad Jeziorem Długim w Olsztynie trwa cykl przełajowych biegów Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. W najbliższą sobotę, 12 marca odbędą się już szóste zawody. Będzie to ostatnia okazja, by w bieżącej edycji sprawdzić się na 5-kilometrowej trasie.

Do listy startowej będzie można dopisać się również w dniu zawodów. Podobnie, jak podczas wszystkich poprzednich imprez, w ramach sobotnich zawodów odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior - na dystansach od 300 m do 3 km.

Średnia frekwencja z pięciu dotychczas rozegranych biegów to 344 osoby. Rekordowym był bieg listopadowy, kiedy na trasie rywalizowało 381 biegaczy. W CITY TRAIL Junior średnia frekwencja z pięciu biegów wynosi 78 zawodników, a najwięcej młodych adeptów biegania – 91 - pojawiło się nad Jeziorem Długim – podobnie jak w przypadku biegu głównego - w listopadzie.

Zwycięzców klasyfikacji generalnej poznaliśmy już w poprzednich biegach. Wśród kobiet po raz drugi z rzędu najlepszą została Monika Jackiewicz, a wśród mężczyzn – Artur Olejarz. W rywalizacji pań znane są już również pozostałe miejsca na podium – drugą lokatę wywalczyła Marta Barcewicz, a trzecią – Magdalena Trzeciak. O miejsce w pierwszej trójce mężczyzn powalczą najpewniej Paweł Pszczółkowski, Dariusz Jurewicz i Grzegorz Kłos. Wszyscy trzej startowali dotąd po trzy razy, więc aby mogli zostać sklasyfikowani muszą pobiec w sobotnich zawodach.

Szósty – ostatni bieg nie oznacza pożegnania z cyklem. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą co najmniej 4 biegi spotkają się jeszcze raz – podczas oficjalnej uroczystości rozdania nagród i medali. Ceremonia zakończenia odbędzie się 23 marca, o godz. 18:30 w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Bieg - 12 marca, godz. 11, Jezioro Długie

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB