Kwiaty, narzędzia i zdrowa żywność na kiermaszu w Ostródzie

2016-03-21 15:54:26 (ost. akt: 2016-03-21 15:59:21)
Kwiaty, narzędzia i zdrowa żywność na kiermaszu w Ostródzie

Autor zdjęcia: Mat. organizatora

Podczas weekendu 19-20 marca hala Expo Mazury w Ostródzie dosłownie rozkwitła. A to za sprawą Wiosennego Kiermaszu Ogrodniczego Zielona Arena, który już po raz piąty skupił miłośników ogrodnictwa z regionu Warmii i Mazur i nie tylko.

Tegoroczne targi odwiedziło kilka tysięcy osób, co potwierdza, że formuła wydarzenia się sprawdza, a zapotrzebowanie na nie wciąż jest duże. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się w tym roku stoiska kwiatowe, na których można było kupić sadzonki, nasiona, a także zasięgnąć rady ekspertów i dowiedzieć się, jak pielęgnować konkretne gatunki roślin. Podczas targów swoją ofertę zaprezentowali także producenci i dystrybutorzy mebli ogrodowych, narzędzi do pracy w ogrodzie czy sprzętów typowo rekreacyjnych, jak ogrodowe grille.

Nie zabrakło też produktów spożywczych – wystawcy zrzeszeni w Regionalnej Izbie Gospodarczej Żywności Naturalnej i Tradycyjnej oferowali różnorodne wyroby, od chleba na naturalnym zakwasie, przez swojskie wędliny, po pyszne lody. Kulinarnie wydarzenie wsparły również okoliczne Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały ciasta domowej roboty czy prawdziwy wiejski żurek. Całość wydarzenia została uświetniona występami zespołów folklorystycznych z regionu.

V Kiermasz Ogrodniczy Zielona Arena wpisał się już w tradycje udanych wydarzeń ogrodniczych organizowanych przez Expo Mazury. Następna okazja do odwiedzenia hal targowych nadarzy się już za trzy tygodnie w trakcie targów budownictwa, wyposażenia wnętrz i ogrodów Twój Dom, Twój Ogród (9-10 kwietnia, szczegóły www.targidomiogrod.pl).

jm


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB