Eksperymenty z materiałami i technikami. Siedem tańców II Zuzanny Janin

2016-03-25 10:35:26 (ost. akt: 2016-03-25 10:37:24)
Wystawy Olsztyn, BWA Galeria Sztuki, al. Piłsudskiego 38 7 kwietnia 2016 - 8 maja 2016
Eksperymenty z materiałami i technikami. Siedem tańców II Zuzanny Janin

WSTYD / SHAME, 2015, rzeźba

Autor zdjęcia: mat. prasowe / BWA Galeria Sztuki w Olsztynie

Zajmuje się tematyką miejsca, pamięci i czasu, a głównym motywem jej prac jest wizualizacja nieuchwytnego stanu “pomiędzy”. Zuzanna Janin jest artystką, która transformuje odnalezione fragmenty pamięci osobistej i zderza je z pamięcią zbiorową i obrazami dotyczącymi problemów społecznych i politycznych. Wernisaż wystawy Zuzanny Janin 7 kwietnia w BWA w Olsztynie.

Zuzanna Janin — urodzona w 1964 w Warszawie, rzeźbiarka, autorka instalacji, wideo instalacji, fotografii i działań performatywnych. Studiowała na ASP w Warszawie i ECAV Sierre w Szwajcarii.

Brała udział w Biennale w Istambule, Biennale w Sydney, Sonsbeek’93, Biennale w Liverpool, a także w 54 Biennale Sztuki w Wenecji w prezentacji Rumunii. Jej prace prezentowane były na pokazach wideo i wystawach indywidualnych w: Kunstverein w Salzburgu Galerii Zachęta, Centrum Sztuki Współczesnej, Muzeum Sztuki Nowoczesnej (Warszawa), Kunsthalle w Wiedniu, Królikarnia-Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Narodowym w Krakowie, MAM, Museum of Modern Art, Rio de Janeiro, Galerii Entropia we Wrocławiu, Galerii Foksal w Warszawie. Współpracuje z Galerią lokal_30 w Warszawie.

Wernisaż wystawy „Siedem tańców II” Zuzanny Janin
7 kwietnia (czwartek), godz. 18:00
BWA Galeria Sztuki w Olsztynie, al. Piłsudskiego 38

Wystawa czynna od 7 kwietnia do 8 maja w sali głównejKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB