Fonomo On Tour w Ostródzie

2016-04-06 21:34:47 (ost. akt: 2016-04-06 19:41:25)
Muzyka 16 kwietnia 2016
Fonomo On Tour w Ostródzie

Autor zdjęcia: mat. organizatora

FONOMO od czterech lat organizują Artur Maćkowiak i Bartek Kapsa. Do specjalnie przygotowanych filmów eksperymentalnych Pedra Fereiry skomponowali muzykę, którą zagrają na żywo.

Na FONOMO ON TOUR w Ostródzie zapraszamy 16 kwietnia 2016 r. (sala kameralna Amfiteatru Ostróda, start godz. 18, bilety 15 zł)
 
TROPY
grają na żywo do filmów Pedra Ferreiray

Artur Maćkowiak - gitara, elektronika, syntezator
Bartek Kapsa - perkusja, elektronika, bas

Artur Maćkowiak i Bartek Kapsa od czterech lat organizują razem FONOMO. Wreszcie przyszedł czas na ich wspólne działanie artystyczne. Do specjalnie przygotowanych filmów eksperymentalnych Pedra Fereiry skomponowali muzykę, którą zagrają na żywo.

Osiem różnych filmów, od abstrakcyjnych wideo-artów po filmy found footage, zawieszonych w gęstwinie dźwięków, rozpostartych między melodiami a improwizowanymi eksperymentami. Założeniem tego projektu jest sytuacja, w której dźwięk i obraz silnie na siebie oddziałują, ale jednocześnie żadna z tych sfer nie dominuje. Film i muzyka w tym przypadku to dwie równolegle opowiadane historie, które wchodzą ze sobą w bliską interakcję.

Projekcja filmu: 
Every Other Summer, reż. Christoph Green, Brendan Canty 
2015, USA, 83'

Wyreżyserowany przez Christopha Greena i Brendana Canty obraz Every Other Summer jest dokumentem opowiadającym o Solid Sound Festival, trzydniowym wydarzeniu muzyczno-artystycznym organizowanym przez członków zespołu rockowego Wilco, które odbywa się co dwa lata na terenie Muzeum Sztuki Współczesnej stanu Massachusetts (MASS MoCA) w North Adams. Film został nakręcony w roku 2013 i pokazuje występy takich wykonawców, jak: Wilco, Neko Case, Yo La Tengo, The Dream Syndicate, Lucius, Foxygen, Sam Amidon, Sean Rowe czy The Relatives. Na ekranie pojawiają się także Reggie Watts, John Hodgman i Jen Kirkman. Every Other Summer przenosi nas w sam środek utopijnego zatracenia, jakie charakteryzuje ten festiwal, wskazując na pozytywny wpływ, jaki wywarł on na podupadłe poprzemysłowe miasteczko North Adams w stanie Massachusetts. 
Trailer: 

Projekcja filmu: 
Do It Together
Holandia, USA, Francja, Argentyna, Kanada, Chile, Japonia, Serbia, Włochy, Dania, Brazylia, Słowenia, Niemcy
2015, 75’

Do It Together jest filmem, który próbuje wniknąć w wewnętrzne funkcjonowanie niezależnej sceny muzycznej, portretuje doświadczenie najistotniejszych współczesnych muzyków niezależnych. Skłania do dyskusji nad różnymi podejściami i sposobami przetrwania na scenie muzycznej oraz zachowania niezależności. Wszystko to w połączeniu z niesamowitymi występami na żywo Dana Deacona z jego pierwszej amerykańskiej trasy koncertowej. 

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB