Oryginalna forma teatralna będąca skrzyżowaniem lektury książki ze słuchowiskiem radiowym, czyli czytanie dramatów z pełną aktorską interpretacją, aczkolwiek bez dekoracji, kostiumów i sytuacji scenicznych oraz innych teatralnych atrybutów, po raz kolejny zagości w olsztyńskich bibliotekach oraz w Olsztyńskim Teatrze Lalek.
Miejska Biblioteka Publiczna – filia Planeta 11, al. Piłsudskiego 38
ANTON CZECHOW – NIEDŹWIEDŹ, OŚWIADCZYNY
Dwa żarty sceniczne klasyka rosyjskiej dramaturgii i literatury. W „Niedźwiedziu” o rękę powabnej, młodej wdowy stara się nieokrzesany, krewki oficer. W „Oświadczynach”, niezdarny, nieśmiały i ze skłonnością do hipochondrii kawaler zabiega o względy kapryśnej i władczej, nie pierwszej młodości panny.
Zabawne, skreślone nieco karykaturalną kreską charaktery i sytuacje ubarwia Czechow błyskotliwym dowcipem oraz celnością obserwacji obyczajowych.
30 maja 2016 /poniedziałek/, godz.18.00
Miejska Biblioteka Publiczna – Filia nr 18 /Dajtki/ ul. Żytnia 71
DEIDRE KINAHAN – CUDOWNE DNI
Czytają: Irena Telesz-Burczyk, Artur Steranko
Patrycia to kobieta otwarta, zakochana w muzyce, literaturze i w obejściu dość swobodna. Sean to wręcz archetypiczny przykład szarmanckiego dżentelmena z pełnym przekonaniem /mimo okoliczności/ przestrzegającego należnych konwenansów towarzyskich.
Olsztyński Teatr Lalek ul. Głowackiego 17
HOLGER SCHOBER – SUPERMAN NIE ŻYJE
Czytają: Monika Gryc, Marcin Młynarczyk
Młody niemiecki dramaturg, bez natarczywego dydaktyzmu, w sugestywny sposób opisuje to, co dzieje się z psychiką człowiek uzależnionego, ukazując siłę MOCY bez ograniczeń.
4 lipca 2016 /poniedziałek/, godz.18.00
Miejska Biblioteka Publiczna – filia nr 13 /Pieczewo/ ul. Sikiryckiego 9
MARIUSZ SZCZYGIELSKI – WYDMUSZKA
Czytają: Agnieszka Castellanos-Pawlak, Wiesława Szymańska
Marcin Szczygielski, dobry reportażysta, obserwator zmieniającej się błyskawicznie naszej rzeczywistości, wprowadza w ten swoisty skansen nowobogacką, przypadkową czytelniczkę.
PONADTO W PROJEKCIE:
Nowy cykl: Filmowe adaptacje dramaturgii światowej
21 czerwca /wtorek/, godz.18.00
Akira Kurosawa – TRON WE KRWI
Kino Studyjne Awangarda 2, plac Jana Pawła II 2/3 (wejście od ul. św. Wojciecha)
Kontynuacja: Warsztaty
Sztuka interpretacji tekstu
– Partner projektu, Olsztyński Teatr Lalek zorganizuje warsztaty dla młodzieży prowadzone przez aktora OTL – Tomasza Czaplarskiego. W ramach tego przedsięwzięcia, dyrektor Teatru Andrzej Bartnikowski, w pierwszej fazie projektu poprowadzi warsztat dramaturgiczny, którego celem będzie praca młodych ludzi nad teatralną adaptacją tekstu Melchiora Wańkowicza „Na tropach Smętka”.
Wybór utworu nie jest przypadkowy, albowiem wpisze się w obchody rocznicy 550-lecia przyłączenia Warmii do Polski, a zarazem przypomni młodemu pokoleniu dorobek dziś już niemal zapomnianego autora „Ziela na kraterze”.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Dodaj komentarz Odśwież
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez