Dobre uzasadnienie wystarczy, żeby spędzić wieczór w kinie

2016-04-22 10:05:26 (ost. akt: 2016-04-22 10:06:22)
Dobre uzasadnienie wystarczy, żeby spędzić wieczór w kinie

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Komedia, thriller, a może przygodówka? Wybierz film i zgarnij bilet do kina. W tym tygodniu gratką są premiery "Szefowej" i "Cloverfield Lane 10".


Więcej informacji o filmach, książkach, wystawach znajdziesz na stronie >>> Kultura.wm.pl

Nie wiesz, jaki film wybrać? Sprawdź opis.

Cloverfield Lane 10
Gatunek: thriller. Produkcja: USA (2016). Reżyseria: Dan Trachtenberg. Scenariusz:
Josh Campbell, Matthew Stuecken, Damien Chazelle. Obsada: John Goodman, Mary Elizabeth Winstead, John Gallagher Jr.

Po dramatycznym wypadku samochodowym młoda kobieta odzyskuje przytomność w podziemnym schronie. Od mężczyzny, który się nią opiekuje, dowiaduje się, że nie tylko ocalił jej życie. Śmiercionośny atak chemiczny skaził ziemię, czyniąc ją niemożliwą do zamieszkania. Zdezorientowana, przerażona kobieta decyduje, że musi wydostać się ze schronu, bez względu na to, co zastanie po wyjściu na ziemię. Z każdą chwilą film staje się coraz bardziej mroczny i wstrząsający.


Szefowa (Michelle Darnell)
Gatunek: Komedia. Produkcja: USA (2016). Reżyseria: Ben Falcone. Scenariusz: Ben Falcone, Melissa McCarthy. Obsada: Melissa McCarthy, Kathy Bates, Kristen Bell.

Kolejna z serii przezabawnych komedii z Melissą McCarthy w roli głównej. Michelle Darnell to kobieta sukcesu, rekin biznesu. Tyle że za sukces ten zapłaciła więzieniem za szpiegostwo handlowe. Tak bywa. Teraz panna Darnell opuszcza zakład karny i zamierza wskrzesić karierę – stać się ulubienicą Ameryki. Tyle tylko, że dawni wrogowie nie zapomnieli jej grzechów przeszłości…


The Jungle Book — Księga dżungli
Gatunek: fantasy, przygodowy. Czas trwania: 106 min. Od lat: 7. Produkcja: USA (2016). Reżyseria: Jon Favreau. Scenariusz: Justin Marks.

Przerażający tygrys Shere Khan, noszący na swym ciele szramy po walce z człowiekiem, postanawia wyeliminować z dżungli wszystko, co uważa za zagrożenie. Wychowany przez rodzinę wilków chłopiec o imieniu Mowgli przestaje być tam mile widziany. Zmuszony do porzucenia jedynego domu, jaki kiedykolwiek miał, Mowgli wyrusza w fascynującą podróż, podczas której odkryje swoje pochodzenie. Jego przewodnikami są pantera Bagheera, która przyjmuje rolę srogiego mentora, oraz niedźwiedź-filozof Baloo.

Trójka bohaterów napotyka na swojej drodze stworzenia, które nie zawsze życzą Mowgliemu jak najlepiej. Są to między innymi pyton Kaa oraz podstępny King Louie, starający się wydobyć od Mowgliego tajemnicę nieuchwytnego i śmiertelnie niebezpiecznego "czerwonego kwiatu", czyli ognia.


The 5th Wave — Piąta fala
Gatunek: thriller, science-fiction. Czas trwania: 113 min. Produkcja: USA (2016). Reżyseria: J Blakeson. Scenariusz: Susannah Grant.

Znów okazuje się, że... nie jesteśmy sami we wszechświecie. Obcy najpierw odebrali nam elektryczność, potem zrzucili powodzie, zarazy i inne klęski żywiołowe. I tak, po czwartej fali ataku kosmicznych najeźdźców z siedmiu miliardów mieszkańców Ziemi została zaledwie przerażona i zdesperowana garstka.

Cywilizacja obcych przewyższa naszą tysiąckrotnie, udało im się poznać nasz sposób myślenia, przewidywać każdy krok. Niewiele wskazuje, by ktokolwiek przetrwał nadchodzącą piątą falę. Świat, w którym żyją Cassie, Evan, Ben i Sams, to płonące wymarłe miasta, krajobraz apokaliptyczny, nikt z ocalałych nie ufa nikomu innemu, strach paraliżuje Ziemię. Młodzi bohaterowie, by przetrwać, muszą dowiedzieć się, kim są przybysze, dlaczego chcą zgładzić ludzkość i czy istnieje choćby szansa na przetrwanie. Może im w tym pomóc młody mężczyzna, którego spotyka Cassie.

Film oparty na bestsellerowej powieści (21 tygodni na liście bestsellerów „The New York Timesa”) Ricka Yanceya „Piąta fala”.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB