Wielkie Otwarcie Sezonu i Mazurska Majówka 2016

2016-04-28 10:36:17 (ost. akt: 2016-04-28 10:44:24)
Inne 1 maja 2016 - 3 maja 2016
Pingwiny z Ekomariny- zwycięzcy ubiegłorocznej Parady Jednostek Pływających

Pingwiny z Ekomariny- zwycięzcy ubiegłorocznej Parady Jednostek Pływających

Autor zdjęcia: Zuzanna Ołdakowska

Gdzie najlepiej spędzić majówkę jak nie w Giżycku! Tradycyjnie na mieszkańców i turystów czeka wiele atrakcji.

W niedzielę 1 maja odbędzie się Wielkie Otwarcie Sezonu i widowiskowa Parada Jednostek Pływających na kanale Giżyckim (Łuczańskim). Impreza rozpoczyna się o godz. 11.00 występami artystycznymi, potem nastąpi zaprzysiężenie ratowników Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, a o godz. 12.00 wielki finał, symboliczne otwarcie mostu obrotowego i wodna parada z udziałem załóg konkursowych, wśród których wybierzemy tę najciekawiej przebraną. Na majówkowej scenie nie zabraknie również szant w wykonaniu Załogi Dr. Bryga.

W Ekomarinie tego samego dnia rozegrane zostaną młodzieżowe regaty i jeśli dopisze odpowiednia aura - zawody Surf to Fly Kitefoil Cup 2016, pierwsze takie zawody w historii Mazur. Po południu czeka nas wyjątkowe wydarzenie kulturalne i wernisaż wystawy malarstwa „Słynni Katalończycy". W sali konferencyjnej giżyckiego portu o godz. 17.00 będzie można zobaczyć dzieła Salvadora Dalí, Joana Miró, Josepa Grau-Garriga, Daniela Argimona, Alvara Suñola. Zaprezentowane zostaną obrazy olejne, grafiki, kolaże i rysunki z prywatnej kolekcji giżycczanina Dariusza Matyjasa.

Zaplanowane zostały również mecze piłki nożnej, a w lesie miejskim tradycyjnie 2 maja odbędą się Ogólnopolskie Biegi Rodzinne i Garnizonowy Festyn Rodzinny, konkursy, występy oraz prelekcja z okazji Święta Flagi.

Patriotycznie będzie również we wtorek 3 maja. Z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Sanktuarium św. Brunona o godz. 10.00 odbędzie się msza św. w intencji Ojczyzny.

mat. UM w GiżyckuKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB