Czas na majówkę! Koncerty, festyny, parady. Sprawdź nasze propozycje!

2016-04-29 07:23:07 (ost. akt: 2016-04-29 22:30:24)
Otwarcie Sezonu 2014

Otwarcie Sezonu 2014

Autor zdjęcia: Arch. GG

Długi, majowy weekend na Warmii i Mazurach zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Nie zabraknie ciekawych imprez plenerowych, koncertów i warsztatów dla całych rodzin. Sprawdźcie, co ciekawego będzie się działo!

III Dzień Szalonego Naukowca. Warsztaty i pokazy dla całych rodzin!

1 maja odbędzie się III Dzień Szalonego Naukowca w Olsztyńskim Parku Naukowo - Technologicznym. Wszyscy uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in. jak zrobić bańki z lodu, jak wytworzyć prąd z ogórka, jak stworzyć tornado, czy zbudować własny samolot. Dobra, rodzinna zabawa gwarantowana! Wstęp wolny!

Więcej na ten temat: >>> III Dzień Szalonego Naukowca

Aqua Majówka w Olsztynie

Występy taneczne, zawody sportowe, pokazy sztuki walki, konkursy z nagrodami, stoiska ze słodkościami, a także specjalna promocja na pobyt na basenie. To wszystko czeka na was już w najbliższą niedzielę 1 maja. Start o godz. 10:00 – wtedy na placu przed Aquasferą rozpoczną się wstępy taneczne. Zaraz po nich będzie można wziąć udział w rozmaitych zajęciach ruchowych, takich jak jumping fitness czy salsation, które poprowadzą profesjonalni trenerzy. Nie zabraknie także pokazów sztuk walki i zawodów sprawnościowych dla chętnych uczestników imprezy. Najmłodsi będą mogli uczestniczyć w warsztatach kulinarnych, artystycznych czy edukacyjnych. A kiedy zgłodnieją, będzie na nich czekać słodki poczęstunek i wata cukrowa.

Więcej na ten temat: >>> Aqua Majówka w Olsztynie

Pro Rock 2016 w Olsztynku

Miejski Dom Kultury w Olsztynku 1 maja 2016 roku organizuje cykliczną imprezę kulturalną “Olsztyneckie Konfrontacje Zespołów Rockowych Pro Rock 2016”. To impreza z wieloletnią tradycją, która przyciąga wiele zespołów z naszego regionu oraz Polski.

Więcej na ten temat: >>> Pro Rock 2016 w Olsztynku

Pingwiny z Ekomariny- zwycięzcy ubiegłorocznej Parady Jednostek PływającychWielkie Otwarcie Sezonu i Mazurska Majówka 2016

W niedzielę 1 maja odbędzie się Wielkie Otwarcie Sezonu i widowiskowa Parada Jednostek Pływających na kanale Giżyckim (Łuczańskim). Impreza rozpoczyna się o godz. 11.00 występami artystycznymi, potem nastąpi zaprzysiężenie ratowników Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i wielki finał, symboliczne otwarcie mostu obrotowego i wodna parada z udziałem załóg konkursowych.

Więcej na ten temat: >>> Wielkie Otwarcie Sezonu i Mazurska Majówka 2016

Majówka 2015 na pl. Unii EuropejskiejMoc atrakcji podczas majówki w Mrągowie

Koncerty Maleo Reggae Rockers czy olsztyńskiej grupy Green Hill, zawody sportowe, wernisaż, wspólne szycie flagi - to tylko nieliczne atrakcje czekające na mieszkańców i gości odwiedzających Mrągowo.

Więcej na ten temat: >>>Moc atrakcji podczas majówki w Mrągowie

Szykuj się na majówkę w Ostródzie

Maraton „Gwiezdnych wojen”, inauguracja sezonu Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej oraz wyciągu nart wodnych, koncerty, atrakcje dla dzieci, a także uroczystości patriotyczne – takie atrakcje czekają mieszkańców Ostródy i turystów w długi weekend majowy.

Więcej na ten temat: >>>Majówka w Ostródzie

Weekend majowy pod znakiem motocrossowego święta
W najbliższy weekend Lidzbark Warmiński znów stanie się stolicą motocrossu! Lidzbarski tor obchodzi w tym roku swoje 60-te urodziny! Puchar Polski i Mistrzostwa Polski to idealna okazja do świętowania tego pięknego jubileuszu. W Lidzbarku, oprócz licznie obsadzonych klas pucharowych, pojadą zawodnicy Mistrzostw Polski w klasie MX Kobiet i MX Quad Open. Przy okazji Pucharu Polski w walce o pierwsze punkty pojadą również zawodnicy Mistrzostw Strefy Polski Północnej.

Więcej na ten temat: >>> Motocrossowe święto w Lidzbarku Warmińskim

Wojskowa Majówka ze Stowarzyszeniem Szwadron

Główną atrakcję imprezy będzie stanowiła wystawa ponad 40 historycznych pojazdów wojskowych. Poza tym pokazy Tank Crash, ratownictwa oraz grup rekonstrukcyjnych. Dostępne będą przejażdżki ciężkim sprzętem wojskowym, m.in. czołgiem T-55. Wieczorem - przy dobrej pogodzie - będzie można zobaczyć Mrągowo z lotu ptaka dzięki lotom balonem na uwięzi.

Więcej na ten temat: >>>Wojskowa Majówka ze Stowarzyszeniem Szwadron

Aktywna majówka w Mikołajkach

Moc atrakcji czeka wszystkich, którzy zbliżającą się majówkę spędzą w Mikołajkach. W sobotę w Wiosce Żeglarskiej rozpocznie się kolejna edycja Regat Grand Prix o Puchar Burmistrza Mikołajek. O godzinie 16.00 w kościele św. Mikołaja odbędzie się nabożeństwo ku czci patrona żeglarzy. Tuż po mszy św. w Wiosce Żeglarskiej oficjalnie otwarty zostanie sezon żeglarski 2016. Wieczorem w tym samym miejscu wystąpi zespół EKT Gdynia.

Niedziela będzie mieć charakter historyczno-artystyczny. Od godziny 12.00 na Placu Wolności każdy będzie mógł spróbować swych sił podczas warsztatów decoupage. Dodatkowo w centrum Mikołajek zaprezentowane zostanie stoisko z rękodziełem i poczęstunkiem regionalnym. Miłośnicy historii obejrzą wystawę starych fotografii przygotowaną z okazji obchodów 290-lecia nadania praw miejskich Mikołajkom.

Co więcej? Sprawdźcie! Więcej na ten temat: >>> Aktywna majówka w Mikołajkach

Majówka „wyczarowana z gliny” w olsztyneckim skansenie

Tegoroczną majówkę w skansenie otworzy Jarmark sztuki nie tylko ludowej, który w tym roku odbędzie się pod hasłem Wyczarowane z gliny. Impreza nawiązuje do tradycji wiejskich jarmarków, będzie poświęcona współczesnej sztuce i rzemiosłu ludowemu oraz wyrobom inspirowanym twórczością ludową.

Co więcej? Sprawdźcie! Więcej na ten temat: >>> Majówka w olsztyneckim skansenie

Wojskowa majówka i pokaz dronów

Na lotnisku w Wilamowie odbędzie się tradycyjna już Wojskowa Majówka 2016 oraz Mazury Drone Show 2016. W programie majówki ekspozycja sprzętu wojskowego, konkurencje zręcznościowe dla młodych i dorosłych, konkursy dla dzieci, pokaz operowania zdalnie sterowanymi statkami powietrznymi (DRONAMI)\, skoki spadochronowe 9 Pułku Rozpoznawczego, pokazy sprawności żołnierzy i wojskowych specjalistów oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Więcej na ten temat: >>Wojskowa majówka i pokaz dronów

Więcej propozycji znajdziecie w naszym kalendarzu na orientacja.pl:

>>> Imprezy 1 maja

>>> Imprezy 2 maja

>>> Imprezy 3 maja

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. a #1985009 | 178.43.*.* 30 kwi 2016 21:03

  już myślałam, że tyle imprez w Olsztynie a tu o jednej jest napisane

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. człowiek #1984959 | 88.156.*.* 30 kwi 2016 19:49

  1 Maja to Święto ludzi pracy (na wzór Ameryki a nie Moskwy) - gdzie pochody

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. hobbysta #1984733 | 83.9.*.* 30 kwi 2016 08:40

  dość tych jarmarcznych imprez z watą na patyku i straganami. Człowiek na poziomie umie sam sobie zorganizować wypoczynek.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Fa #1984701 | 46.112.*.* 30 kwi 2016 07:01

  W Kętrzynie lipa straszna!!! Czy Kck jeszcze się nie obudziło po zimie???

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Olsztyńskidramat #1984536 | 89.228.*.* 29 kwi 2016 21:07

  K...w Olsztynie plenerowy pokaz sandałów i rozstrzygnięcie plebiscytu na listonosza miesiąca....a i zapomniałem...dogrywka w konkursie na najładniejszy balkon...to miasto to dramat...żenada...kupa...chyba przejadę się tramwajem jako główna atrakcja weekendu..

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 6. Anonymus #1984341 | 208.114.*.* 29 kwi 2016 15:50

  Jak to nic? Teraz jest czas zabaw. A pozniej bedzje jak w "Pinokiu" Collodiego. Przyjda po osiolki i zaprzegna do pracy....

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 7. olsztynianka #1984267 | 83.17.*.* 29 kwi 2016 14:08

  czyli jak zawsze w Olsztynie NIC!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 8. HSW BRYZA #1984163 | 78.159.*.* 29 kwi 2016 12:03

  Zapraszamy na rozpoczęcie sezonu żeglarskiego na HSW Bryza (ul. Olimpijska 11), które odbędzie się 1 maja o godz. 10.00. Po otwarciu odbędą się regaty. Zapisy do regat u Bosmana HSW Bryza w dniu regat. Więcej info na http://wm.zhp.pl/z-choragwi/67-regaty-ma jowe

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 9. ja #1984155 | 81.190.*.* 29 kwi 2016 11:54

  a jaka będzie majówka w Olsztynie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)