W piątek jak na Dzikim Zachodzie. Ustrzel sobie bilet do kina

2016-04-29 09:42:14 (ost. akt: 2016-04-29 09:43:10)
W piątek jak na Dzikim Zachodzie. Ustrzel sobie bilet do kina

Autor zdjęcia: mat. prasowe dystrybutora

Pif-paf! Zaczynamy naszą cotygodniową zabawę — wy dajecie mocne uzasadnienie, olsztyńskie kina bilety. W tym tygodniu możecie ustrzelić wejście m.in. na filmy: Bone Tomahawk, Cloverfield Lane 10 i Szefowa.


Więcej informacji o filmach, książkach, wystawach znajdziesz na stronie >>> Kultura.wm.pl

Nie wiesz, jaki film wybrać? Sprawdź opis i zwiastun.

Bone Tomahawk
Gatunek: thriller/horror. Czas trwania: 132 min. Produkcja: USA (2015). Reżyseria: S.Craig Zahler. Scenariusz: S.Craig Zahler. Obsada: Kurt Russell, Lili Simmons, Patrick Wilson, Matthew Fox, David Arquette, Sean Young, Kathryn Morris, Richard Jenkins, Patrick Wilson.

Wiele ludowych przekazów i prawd mówi o tym, że cmentarz to nie tylko miejsce szacunku dla zmarłych, ale swego rodzaju ziemia święta, której skalać nie wolno. A co jeśli się tak dzieje? Co jeśli cmentarz to miejsce spoczynku zmarłych z krwiożerczego plemienia kanibali? Czym grozi zbezczeszczenie takiego miejsca?

Może tak naprawdę niczym, a zmarli i to gdzie spoczywają ich ciała nie mają znaczenia. Okazuje się, że to rzeczywiście ziemia święta, jej skalanie rodzi okrutną zemstę, a okrucieństwo kanibali nie zna granic. Nie chodzi tu o prymitywne tortury i zadawanie bólu dla idei cierpienia. To obrona świętości.


Cloverfield Lane 10
Gatunek: thriller. Produkcja: USA (2016). Reżyseria: Dan Trachtenberg. Scenariusz:
Josh Campbell, Matthew Stuecken, Damien Chazelle. Obsada: John Goodman, Mary Elizabeth Winstead, John Gallagher Jr.

Po dramatycznym wypadku samochodowym młoda kobieta odzyskuje przytomność w podziemnym schronie. Od mężczyzny, który się nią opiekuje, dowiaduje się, że nie tylko ocalił jej życie. Śmiercionośny atak chemiczny skaził ziemię, czyniąc ją niemożliwą do zamieszkania. Zdezorientowana, przerażona kobieta decyduje, że musi wydostać się ze schronu, bez względu na to, co zastanie po wyjściu na ziemię. Z każdą chwilą film staje się coraz bardziej mroczny i wstrząsający.


Szefowa (Michelle Darnell)
Gatunek: Komedia. Produkcja: USA (2016). Reżyseria: Ben Falcone. Scenariusz: Ben Falcone, Melissa McCarthy. Obsada: Melissa McCarthy, Kathy Bates, Kristen Bell.

Kolejna z serii przezabawnych komedii z Melissą McCarthy w roli głównej. Michelle Darnell to kobieta sukcesu, rekin biznesu. Tyle że za sukces ten zapłaciła więzieniem za szpiegostwo handlowe. Tak bywa. Teraz panna Darnell opuszcza zakład karny i zamierza wskrzesić karierę – stać się ulubienicą Ameryki. Tyle tylko, że dawni wrogowie nie zapomnieli jej grzechów przeszłości…


The Jungle Book — Księga dżungli
Gatunek: fantasy, przygodowy. Czas trwania: 106 min. Od lat: 7. Produkcja: USA (2016). Reżyseria: Jon Favreau. Scenariusz: Justin Marks.

Przerażający tygrys Shere Khan, noszący na swym ciele szramy po walce z człowiekiem, postanawia wyeliminować z dżungli wszystko, co uważa za zagrożenie. Wychowany przez rodzinę wilków chłopiec o imieniu Mowgli przestaje być tam mile widziany. Zmuszony do porzucenia jedynego domu, jaki kiedykolwiek miał, Mowgli wyrusza w fascynującą podróż, podczas której odkryje swoje pochodzenie. Jego przewodnikami są pantera Bagheera, która przyjmuje rolę srogiego mentora, oraz niedźwiedź-filozof Baloo.

Trójka bohaterów napotyka na swojej drodze stworzenia, które nie zawsze życzą Mowgliemu jak najlepiej. Są to między innymi pyton Kaa oraz podstępny King Louie, starający się wydobyć od Mowgliego tajemnicę nieuchwytnego i śmiertelnie niebezpiecznego "czerwonego kwiatu", czyli ognia.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB