Czarny Pies, czyli plejada gwiazd muzycznych w Sowie

2016-04-29 18:14:39 (ost. akt: 2016-04-29 18:14:53)
Muzyka 25 maja 2016
Czarny Pies, czyli plejada gwiazd muzycznych w Sowie

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Bez wątpienia będzie to koncert numer 1 tego roku w Sowie! Tego na pewno nie można przegapić. Przy dobrej pogodzie odbędzie się na naszej scenie na tle zamku.

"CZARNY PIES" to prostu SUPERBAND. Tworzą go same wielkie muzyczne osobowości, wybitni indywidualiści, liderzy zespołów. Każdy koncert to jednorazowy skład muzyków i indywidualny program.

* Leszek Winder – gitarzysta, kompozytor, lider legendarnej super grupy Krzak. Koncertował oraz nagrywał z wieloma muzykami tworzącymi od lat czołówkę polskiej sceny muzycznej. Nagrał szereg autorskich płyt. Od lat uznawany za czołowego gitarzystę w kategorii blues oraz rock.

* Krzysztof Ścierański – od wielu lat najlepszy gitarzysta basowy w Polsce. Współpracował z dziesiątkami gwiazd między innymi: Ewa Bem, Marek Grechuta, John Porter, Zbigniew Namysłowski, Krzesimir Dębski, Laboratorium, String Connection, Air Condintion, Republika, Wilki i dziesiątki innych. Współpracuje z artystami ze wszystkich zakątków świata, reprezentującymi najróżniejsze gatunki muzyczne. Nagrał kilkadziesiąt płyt.

* Ireneusz Głyk - (muzyk, kompozytor, aranżer) wibrafon i perkusja. Współpracuje z czołówką muzyków sceny jazzowej i pop-rockowej. Jako muzyk sesyjny nagrał wiele płyt nie tylko dla artystów polskich, ale i zagranicznych. Koncertował w wielu krajach świata.
* Jan Gałach – skrzypek, multiinstrumentalista. Muzyk ze świetną techniką, wyobraźnią muzyczną i olbrzymim dorobkiem. Kompozytor i aranżer. Wielokrotny laureat licznych rankingów muzycznych. Lider zespołu Jan Gałach Band. Od wielu lat jest uważany za najlepszego elektrycznego skrzypka w polskim bluesie.

* Mirosław Rzepa – gitarzysta, multiinstrumentalista. Od lat ściśle związany z czołówką śląskiego środowiska muzycznego. Współpracował, nagrywał i koncertował między innymi z grupami SBB, Krzak , Dżem, Bezdomne Psy, Błędowski-Winder Band oraz Elżbietą Mielczarek, Ryszardem Skibińskim, Ryszardem Riedlem, Zbigniewem Hołdysem.
* Michał Kielak – harmonijka. Wielki talent muzyczny i osobowość powodują że jest muzykiem rozchwytywanym i niezwykle lubianym. Wielokrotny laureat ankiet muzycznych. Główny zespół, z którym współpracuje, to legendarna Kasa Chorych.

GALERIA SOWA 25.05.2016 godz. 20:00
Bilety w cenie 40 zł przed koncertem i 50 zł w dniu koncertu


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB