Pierwsze proobronne targi w Polsce, czyli Pro Defense

2016-05-06 06:00:00 (ost. akt: 2016-05-06 10:35:22)
Inne Expo Mazury w Ostródzie 2 czerwca 2016 - 5 czerwca 2016
Pierwsze proobronne targi w Polsce, czyli Pro Defense

Autor zdjęcia: Mat. organizatora

Takich targów jeszcze nie było! Polskie czołgi, samoloty, pokazy wodne i lądowe, oficerowie służb mundurowych... To wszystko i wiele więcej zobaczycie podczas Targów Proobronnych Pro Defense, które odbędą się 2-5 czerwca w Expo Mazury w Ostródzie.

Podstawą wydarzenia, oprócz samych targów, jest Kongres Organizacji Proobronnych, na którym pojawią się przedstawiciele organizacji proobronnych NATO. Odbędzie się on przed szczytem Sojuszu Północnoatlantyckiego zaplanowanego w Warszawie w lipcu bieżącego roku. Inicjatywę wspiera Ministerstwo Obrony Narodowej, zaś minister Antoni Macierewicz objął wydarzenie honorowym patronatem i zaszczyci je swoją obecnością.

Partnerem Strategicznym targów jest Polska Grupa Zbrojeniowa, czyli jeden z wiodących producentów sprzętu wojskowego. W jej skład wchodzi kilkadziesiąt państwowych przedsiębiorstw z branży zbrojeniowej, stoczniowej, offshore, nieruchomości
i nowych technologii. „Działalność Polskiej Grupy Zbrojeniowej pokazuje, że to co polskie jest dobre. Wszystkie przykłady tego jak ciekawe i skuteczne jest polskie uzbrojenie będzie można zobaczyć na naszych targach” – mówi Piotr Czuryłło, Menedżer Projektu.

Wystawcy na Pro Defense to producenci specjalistycznego sprzętu szkoleniowego, logistycznego, komunikacyjnego, ratowniczego i bezpieczeństwa osobistego, a także innych dziedzin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania obrony cywilnej. Uczestnicy targów będą mogli obejrzeć stoiska ze sprzętem i wyposażeniem odpowiadającym najwyższym standardom w ramach zwalczania zagrożeń, zapobiegania ich skutkom i niesienia pomocy ofiarom. Dodatkowo zaprezentują się tu również firmy związane z survivalem i outdoorem.

Oprócz samych stoisk, podczas targów nie zabraknie wielu niecodziennych atrakcji. Pierwszego dnia swoje umiejętności i sprawność działań na wodzie i w powietrzu zaprezentuje formacja Formoza przy wykorzystaniu dwóch śmigłowców. Żandarmeria zasymuluje akcję odbijania zakładników z porwanych autokarów. Odbędą się również pokazy policji oraz szkolenie antyterrorystyczne dla urzędników państwowych, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w poszczególnych gminach i powiatach. Częścią targów będą także konferencje, spotkania, kursy i warsztaty poświęcone działaniom obrony terytorialnej i cywilnej.

Na terenie targów będzie naprawdę sporo do oglądania. Czołgi Leopardy, PT91 Twardy polskiej produkcji oraz Rosomaki - polskie wozy bojowe, śmigłowce MI 24 oraz Sokół w wersji Głuszec to tylko niektóre z wojskowych sprzętów, które będzie można podziwiać podczas wydarzenia. Każdej maszyny będzie można dotknąć, obejrzeć i zrobić sobie z nią pamiątkowe zdjęcie. Na wojskowej imprezie nie zabraknie prawdziwej wojskowej grochówki i chleba wypiekanego na miejscu w mobilnej piekarni Wojska Polskiego. Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.pro-defense.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB