V Festyn Rodzinny "Magiczny park Jakubowo" [ZDJĘCIA]

2016-05-15 16:31:22 (ost. akt: 2016-05-16 07:52:15)
V Festyn Rodzinny Magiczny park Jakubowo [ZDJĘCIA]

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

W niedzielę (15 maja) z okazji 550-lecia przyłączenia Warmii do Polski w Olsztynie zorganizowano V Festyn Rodzinny ,,Magiczny park Jakubowo''. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji!

Pod znakiem muzyki rozrywkowej, baloników na drucikach i gier plenerowych przebiegał festyn „Magiczne Jakubowo”. Po raz piąty zorganizowało go w parku Jakubowo w Olsztynie Stowarzyszenie „Nasze Jakubowo”.

Zdzisława Łukaszewska, prezes stowarzyszenia „Nasze Jakubowo”, Olsztynianka Roku 2012 podkreślała: — Czujemy się tu jak wielka rodzina! Z zaprzyjaźnionych zespołów artystycznych, jakie zaprosiłam, nie odmówił żaden, tak bardzo czują się z tym miejscem związane.

A wśród tych zespołów znalazły się między innymi Kapela Jakubowa, która zaśpiewała swój największy przebój „Gdzie jest stare Zatorze”, Czerwony Tulipan z „Olsztyn kocham”, Kaczki z Nowej Paczki, Walerian Ostrowski z Walersami.


Chętni mogli wziąć udział w grze w bule francuskie czy też w konkursie rysunkowym. Dużym powodzeniem cieszył się również quiz o Warmii i Olsztynie. Wśród pytań były takie: skąd wzięła się nazwa Warmia, czy postaci bab pruskich przedstawiają mężczyzn czy kobiet, jakie gminy znajdują się w powiecie olsztyńskim, kto był założycielem Olsztyna, a kto jest patronem miasta?

wu-ka

***


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. CARLOS_OLS #1993740 | 80.50.*.* 16 maj 2016 12:24

    WTF??

    ! - + odpowiedz na ten komentarz