Targi w Expo Mazury: wozy bojowe, czołgi, śmigłowce i pokazy

2016-05-19 09:05:17 (ost. akt: 2016-05-19 09:10:10)
Inne Ostróda, Expo Arena 2 czerwca 2016 - 5 czerwca 2016
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: http://www.sxc.hu/

Na początku czerwca w Ostródzie pojawi się sprzęt wojskowy, a służby mundurowe pokażą nowoczesną technikę wyposażenia. Wszystko za sprawą targów Pro Defense, które odbędą się w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Mazury od 2 do 5 czerwca.

Targi Pro Defense odbędą się w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Mazury 2-5 czerwca w Ostródzie. Pro Defense to wydarzenie, którego podstawą, oprócz targów, jest Kongres Organizacji Proobronnych. Na kongresie pojawią się przedstawiciele organizacji proobronnych NATO. Odbędzie się on przed szczytem Sojuszu Północnoatlantyckiego zaplanowanym w Warszawie na lipiec. Inicjatywa organizacji wydarzenia została doceniona przez Ministerstwo Obrony Narodowej, które wspiera Expo Mazury przy realizacji projektu. Ale oprócz tego jest to wydarzenie, które na pewno zainteresuje całe rodziny.

— To będzie impreza, w której nawet osoby spoza branży znajdą coś dla siebie — mówi Piotr Czuryłło, menedżer projektu. — Kwestia obronności dotyczy nas wszystkich, tym bardziej jest to ważny temat w przededniu powołania jednostek obrony terytorialnej — dodaje.

Jakie atrakcje będą czekały na odwiedzających targi w Ostródzie? — Zaproszona formacja Formoza zademonstruje swoje możliwości i sprawność działań w pokazie dynamicznym. Żandarmeria przeprowadzi pokaz odbijania zakładników z porwanych autokarów. Kolejne dni to pokazy policji oraz szkolenie antyterrorystyczne, a to wszystko przy przy wykorzystaniu dwóch śmigłowców — opowiada Piotr Czuryłło. Poza tym będzie można obejrzeć sprzęt wojskowy, m.in. czołgi Leopardy, PT91 Twardy polskiej produkcji oraz Rosomaki — polskie wozy bojowe i wiele innych. Pojawią się też śmigłowce MI 24 oraz Sokół w wersji Głuszec.

Cały sprzęt będzie można zobaczyć, dotknąć oraz zrobić zdjęcie. Podczas trwania targów wszystkie możliwe służby mundurowe pokażą nowoczesną technikę wyposażenia służb. Około 2500 osób z klas mundurowych weźmie udział w biwaku. Odwiedzający będą mogli spróbować prawdziwej wojskowej grochówki oraz chleba pieczonego na miejscu w mobilnych piekarniach Wojska Polskiego. — Zapraszamy nie tylko fanów przemysłu zbrojeniowego, ale także całe rodziny — podkreśla menedżer projektu.

Michał Krawiel

*****

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. olek #2000584 | 83.1.*.* 28 maj 2016 07:12

  Ile wstęp ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Beka #2000426 | 94.254.*.* 27 maj 2016 19:00

   Wojsko bylo w mieście to tez robilo wejściówki dla cywili. Rosomaki hamery i berdki . Teraz tylko trawa rośnie.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ciekawy #2000373 | 89.228.*.* 27 maj 2016 16:59

   Czy na targach będzie można coś kupić???

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)