Kortowiada 2016 w Olsztynie! Zobacz zdjęcia z pięciu dni!

2016-05-22 18:33:12 (ost. akt: 2016-05-24 09:19:34)
Kortowiada 2016 w Olsztynie! Zobacz zdjęcia z pięciu dni!

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

O Olsztynie każdy słyszy, o Olsztynie każdy gada... I niech tak zostanie aż do następnej Kortowiady. Juwenalia w stolicy Warmii i Mazur dobiegły końca. Zachęcamy do obejrzenia fantastycznych zdjęć z koncertów gwiazd na Górce Kortowskiej (zagrali m.in. Luxtorpeda, HEY, Natalia Nykiel, Enej), kultowego meczu błotnego i powspominania... Wy też dziwicie się, że nie padał deszcz? :)

Kultowy mecz błotny zorganizowany przez Wydział Bioinżynierii Zwierząt wraz z RUSS-em zakończył trwające od środy (18 maja) święto studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Zwykle nie potrzeba specjalnego dodatkowego nawodnienia boiska w Ośrodku Jeździeckim w Kortowie, bo deszcz jest znanym i lubianym gościem olsztyńskich juwenaliów.

Tym razem nie padało, więc w ruch poszła woda z węża, a hasło zmagań brzmiało: Nikt nie może być suchy! Tegoroczny mecz jest 57. starciem studentów i wykładowców o bosych nogach w historii Kortowiady. Jak zawsze, zagrały drużyny studentów i kadry Wydziału Bioinżynierii Zwierząt, "BABEK" oraz RUSS. Nowością natomiast był udział innych studentów UWM.
Jak bawili się studenci UWM podczas Kortowiady 2016? Czas na krótkie podsumowanie, a poniżej relacja naszych fotoreporterów!

Najpierw kilka słów o imprezach towarzyszących koncertom na Górce Kortowskiej. W środę (18 maja) odbył się jeden z pierwszych tradycyjnych już elementów Kortowiady. Mowa o wystroju akademików - zawodach w jak najlepszym przygotowaniu akademika do inspekcji specjalnej komisji. W tym roku pierwsze miejsce zajął Dom Studenta nr 4, kolejne miejsca DS nr 3 i DS nr 6. >>>> DS4 najlepiej wystrojonym akademikiem! [ZDJĘCIA]

Czwartek (19 maja) był dniem zarezerwowanym na dwa wydarzenia oficjalnie otwierające najlepsze juwenalia w Polsce - Paradę Wydziałów ulicami Olsztyna oraz Wenus Show, czyli wybory najpiękniejszej studentki Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego >>>> Znamy Miss Wenus 2016 [ZDJĘCIA I FILMY]


Kolorowe i wymyślne stroje, zabawne scenki i mnóstwo zabawy - w piątek (20 maja) na scenie mieszczącej się na stadionie w Kortowie odbył się tradycyjny Bój Wydziałów. Jak zwykle, studenci zachwycili nie tylko pomysłowością, ale i zaangażowaniem, przez co jury miało niełatwe zadanie przy wyborze.

Ostatecznie, zwycięzcą rywalizacji okazał się Wydział Medycyny Weterynaryjnej. Tuż za nim uplasowały się kolejno Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa i Wydział Nauk Ekonomicznych. >>>> Kortowiada 2016: "Weta" wygrała Bój Wydziałów! [ZDJĘCIA]


KortoStrong to zawody siłowe, w których wygraną jest miano najsilniejszego wydziału w całym Kortowie. Polecamy fotorelację!


***
Kortowiada 2016 okiem naszych fotoreporterów. Przeżyjmy to jeszcze raz!
***

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB